MSI Wind Top AE2010

Funkcjonalna konfiguracja oparta na platformie AMD z energooszczędnym procesorem Athlon 2650e i 20 calowym dotykowym monitorem pracującym w nominalnej rozdzielczości 1600x900 pikseli. Jako jedna z nielicznych, wśród komputerów all In one wyposażona jest w gniazdo eSATA.

20-calowy panoramiczny monitor kryje całkiem przyzwoitą konfigurację do pracy, opartą na energooszczędnym procesorze AMD Athlon 2650e (1,6 GHz) i zintegrowanej karcie graficznej ATI Radeon HD 3200. Komputer ten jest wyraźnie szybszy od jednostki BenQ nScreen i221. Ciekawie wypada porównanie obu konfiguracji. Komputer MSI jest szybszy i lepiej wyposażony, za to BenQ nScreen i221 wyposażony jest w duży ekran o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, na którym się po prostu wygodnej pracuje.

Zastosowanie

MSI Wind Top AE2010 uzyskał wyższe wyniki w testach wydajności niż konfiguracja BenQ nScreen i221 (przetwarzanie grafiki 3D - 1051 pkt w 3DMark06, BenQ nScreen i221 – 258 pkt). Do bardziej wymagających gier komputer ten się jednak i tak nie nadaje, co potwierdza wynik 8 klatek/s w grze „S.T.A.L.K.E.R Cear Sky” przy detalach ustawionych na najniższe i statycznym oświetleniu. Jednordzeniowy AMD Athlon 2650e ma wydajność podobną do dwurdzeniowego Atoma 330. W specyficznych zadaniach - obróbce filmów czy odtwarzaniu multimediów, gdzie liczba rdzeni jest równie istotna co szybkość procesora, procesor Intela wypada jednak lepiej. MSI oferuje 320-gigabajtowy twardy dysk, ma też napęd optyczny, wbudowany adapter WLAN (b\g\n) i sześć gniazd USB (cztery z tyłu). Jego matryca wyposażona jest w błyszczącą powłokę i pracuje z rozdzielczością 1600x900 pikseli. To dotykowy ekran, który w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem MSI Wind Touch pozwala na sterowanie komputerem za pomocą palca, bez użycia myszy. MSI Wind Top AE2010 ma też wyjście i wejście VGA oraz gniazdo eSATA pozwalające podłączyć szybkie dyski zewnętrzne. To praktyczne rozwiązanie bo komputer pozwala na zamontowanie tylko jednego dysku wewnętrznego, a jego wymiana jest kłopotliwa. Na wyposażeniu znajdziemy również napęd optyczny. Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Vista.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: