MSI Wind Top AE2200 Pro

Jak na konfigurację typu all In one, MSI Wind Top AE2200 Pro okazuje się komputerem dosyć szybkim i uniwersalnym. Zastosowany procesor Intela z serii Core 2 Duo i układ graficzny ATI Mobility Radeon HD 4650 zapewniają komfortową pracę z bardziej wymagającymi aplikacjami, jest to również jeden z nielicznych komputerów schowanych w monitorze, który pozwala na płynną grę.

MSI Wind Top AE2200 Pro wyposażony jest w duży 21,6 calowy ekran z dotykową matrycą 16:9, która pracuje z rozdzielczością 1920x1080 pikseli. To idealne rozwiązanie dla osób chcących na tym komputerze oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości, szczególnie że konfiguracja komputera jest na tyle mocna że nie powinniśmy mieć z tym żadnych kłopotów. W porównaniu do niezbyt wydajnych konfiguracji opartych na procesorze Atom (komputer Asusa EeeTop ET2002T-B0107), lub energooszczędnych jednostkach AMD (Benq nScreen i221) AE2200 Pro okazuje się nie tylko szybszy ale również lepiej wyposażony. Oprócz gniazd USB, ma też HDMI i eSATA.

Dodatkowe gniazda

Komputer ten pozbawiony jest głównej wady tańszych konfiguracji typu all In one, czyli braku nowoczesnych interfejsów. AE2200 oprócz standardowych gniazd USB, wyposażony jest w wejście HDMI (możemy podłączyć do niego np. konsolę) i gniazdo eSATA. Szczególnie przydatne może okazać się gniazdo eSATA, które umożliwia podłączanie szybkich dysków zewnętrznych, których wydajność nie jest ograniczona przez wolną magistralę USB 2.0.

Dotykowy interfejs

Wind Top AE2200 Pro został wyposażony w ekran dotykowy, który w połączeniu z specjalnie stworzonymi przez MSI programami pozwala na łatwą obsługę komputera bez konieczności używania myszy. Możemy wykorzystać specjalny rysik lub wybierać poszczególne opcje palcem. To idealne rozwiązanie gdy komputer ma być wykorzystywany przez dzieci lub osoby starsze.

Wydajność

Komputer ten zbudowany został w oparciu o dwurdzeniowy procesor Intela Core 2 Duo E5400 i laptopową wersję karty graficznej ATI Mobility Radeon HD 4650 co spowodowało że oferuje o wiele większą wydajność niż tańsze komputery all In one, a przy tym zachowuje dobry stosunek głośności pracy (ok. 30 dB przy normalnej pracy) do wydajności i relatywnie niski pobór energii (ok. 100 W).

Potwierdzają to wyniki testów PCMark Vantage gdzie konfiguracja MSI okazała się wyraźnie szybsza (4103 pkt) od komputera Asusa EeeTop ET2002T-B0107 z dwurdzeniowym Atomem na platformie NVIDII ION (1733 pkt) czy komputera all In one zbudowanego na jednordzeniowym Atomie i platformie Intela (ok. 1100 pkt). Duża różnica jest również w ocenie wydajności przetwarzania grafiki 3D gdzie MSI Wind Top AE2200 Pro w teście 3D Mark06 uzyskał 4842 pkt a np. Asus EeeTop ET2002T-B0107 tylko 1564 pkt. Nie jest to jednak konfiguracja dla wymagających graczy, w takie gry jak S.T.A.L.K.E.R Clear Sky zagramy tylko w rozdzielczości 1024x786 i przy zmniejszonej liczbie detali.

Komputer ten idealnie spisuje się w roli salonowego peceta, jak i uniwersalnej maszyny do pracy, domowej obróbki zdjęć, filmów wideo.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: