MSI Wind Top AE2220

Zalety:

  • Dotykowy ekran
  • Niski pobór prądu
  • Cicha praca

Wady:

  • Wysoka cena
  • Niska wydajność w grach

Wind Top AE2220 wyposażony został w 21,5-calową matrycę pracującą z natywną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli z obsługą multi-dotyku. Za wydajność odpowiada procesor Intel Core 2 Duo T6600 o taktowaniu 2.2 GHz i platforma NVIDIA Ion.

-

Komputer wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM, twardy dysk o pojemności 500 GB, sześć portów USB, Gigabit Ethernet, uniwersalny czytnik kart, HDMI, VGA i Wi-Fi. W zestawie nie ma jednak kontrolera Bluetooth, a nagrywarka Blu-ray jest opcjonalna. Dzięki multi-dotykowemu ekranowi, Windows 7 i dołączanemu oprogramowani MSI WindTouch obsługa komputera nie sprawia problemu żadnemu użytkownikowi, bez względu na wiek, czy doświadczenie w obsłudze peceta. Możemy do tego wykorzystać specjalny rysik lub wybierać poszczególne opcje palcem bez konieczności używania myszy. Dzięki złączu HDMI ekran można wykorzystać jako monitor komputerowy, do którego podłączymy konsolę, czy też inne urządzenia multimedialne.

Wyposażenie

Dzięki dodatkowym otworom z tyłu monitora można go zamocować na ścianie, jednakże większość użytkowników postawi go na biurku. Zastosowana matryca o rozdzielczość Full HD (1920x1080 pikseli) generuje obraz dobrej jakości o żywych kolorach i dobrym kontraście. Zadowalające są również kąty widzenia. Jej jedynym mankamentem jest błyszcząca powłoka, w której odbija się wszystko jak w lustrze. Producent dodaje do komputera specjalne oprogramowanie MSI WindTouch, które pozwala na szybkie uruchamianie aplikacji poprzez dotyk ekranu. To starannie przygotowany interfejs programowy, który warto zawsze mieć pod ręką. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że dbsługa systemu bez udziału myszy jest czasami irytująca (małe przyciski, belki przewijania) i wówczas o wiele precyzyjniej pracuje się dołączonym do zestawu rysikiem.

Wydajność

Dwurdzeniowy procesor Intela Core 2 Duo T6600 i platforma Ion NVIDII spowodowały że MSI Wind Top AE2220 jest szybszy od tańszych modeli komputerów all in one. Wyposażono go w 4 GB pamięci operacyjnej co jest optymalnym rozwiązaniem zważywszy na to że jej część zarezerwowana jest dla zintegrowanego układu graficznego GeForce 9300M, a używany system jest 32 bitowy. Mocny procesor wystarczy nie tylko do codziennych zadań, ale także do rozrywki, oglądania filmów. Na tej konfiguracji możemy pokusić się o uruchomienie starszych gier, nowsze jak FarCry 2, Crysis okazują się zbyt wymagające co potwierdza wynik nieco ponad 1500 pkt jaki komputer uzyskał w teście 3DMark 06. Podczas codziennej pracy pecet ten jest praktycznie niesłyszalny ale obciążony wymagającymi zadaniami obliczeniowymi zaczyna hałasować. To dobra maszyna do pracy i multimediów, w grach się jednak się nie sprawdza.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier