MSI Wind U100

MSI swoim netbookiem Wind rzuca poważne wyzwanie ASUSOWI. Choć U100 jest nieco większy i cięższy (1,15 kg) od Eee PC 900, to pod względem walorów użytkowych dla wielu potencjalnych klientów może okazać się znacznie lepszym wyborem.

MSI swoim netbookiem Wind rzuca poważne wyzwanie ASUSOWI. Choć U100 jest nieco większy i cięższy (1,15 kg) od Eee PC 900, to pod względem walorów użytkowych dla wielu potencjalnych klientów może okazać się znacznie lepszym wyborem. Wind oferuje stosunkowo duży, 10-calowy ekran 1024x600 podświetlany diodami LED, którego jakość obrazu wyraźnie przewyższa tę z ASUSA, ma "normalną" klawiaturę tylko nieznacznie ustępującą rozmiarami standardowej, a co najistotniejsze – dzięki szybkiemu procesorowi Intel Atom 1,6 GHz, klasycznemu twardemu dyskowi SATA 5400 obr./min o pojemności 80 GB, 1 GB RAM i lepszemu układowi graficznemu GMA 950 jest naprawdę wygodnym notebookiem z Windows XP, tyle że o wyjątkowo małych wymiarach.

Z Windą

Zastosowanie wydajniejszych podzespołów pozwoliło MSI zastosować odmienną od ASUSA taktykę: od razu wejść na rynek z maszyną kontrolowaną przez popularny i lubiany system Microsoftu, który zapewni dużą sprzedaż, ale nie "zamuli" sprzętu, zaś tańszy model z Linuksem wprowadzić później. Co jeszcze różni Wind od Eee PC 901? MSI ma takie same porty, lecz gniazdo kart pamięci obsługuje również format MS/MS Pro; wyposażenie obejmuje również łącze Bluetooth. Standardowa bateria o pojemności 2200 mAh jest dużo mniejsza niż u rywala, a mimo to komputer pracuje na niej od ponad 2 do 3 godzin. Obcowanie z MSI Wind U100 to czysta przyjemność i w testach komputer ten wywarł na nas świetne wrażenie. Jeśli poszukujesz laptopa z Windows, który ma mieć gabaryty i cenę mniejsze o połowę od klasycznego rozwiązania, a jednocześnie zapewniać taką samą wygodę pracy, Wind będzie doskonałym wyborem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: