MSI Wind U135

Netbook posiada 10,1-calową matrycę o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. W jego wnętrzu znajdziemy jednordzeniowy procesor Intel Atom N450, 1 GB pamięci RAM oraz twardy dysk o pojemności 250 GB. To klasyczny netbook zbudowany na najnowszej platformie Intela Pine Trail. Na baterii działa ponad sześć godzin.

MSI Wind U135 to jeden z pierwszych netbooków opartych na platformie Pine Trail, które zostały udostępnione do sprzedaży. U135 ma przyjemny dla oka, lekko zaokrąglony kształt, jak na model z 10 calową matrycą okazuje się dosyć ciężki bo wazy niecałe 1,3 kg. Głownie za sprawą baterii, która wyraźnie odstaje od spodu netbooka. Wyposażony jest w plastikową obudowę, która wykończona jest na wysoki połysk. Na pokrywie zastosowano delikatne wzory. Identyczny wzór wykorzystano na powierzchni touchpada. Osoby narzekające na małe klawiatury w netbookach powinny być zadowolone, bo MSI wykorzystuje dosyć dużą klawiaturę (25x9,5 cm – dł./szer.), która ma niewielkie ale za to szeroko rozstawione klawisze.

Matryca

Zastosowany ekran o przekątnej 10,1 cala pracuje z maksymalna rozdzielczością 1024 x 600 pikseli i wyposażony jest w błyszczącą powłokę. Jasność ekranu jest zadowalająca 215 cd/m2, a kontrast wyśmienity (897:1). Ekran ten charakteryzuje się bardzo głęboka czernią dlatego uzyskał tak dobry rezultat. Gorzej jest z odwzorowanie barw bo współczynnik DeltaE wynosi aż 22 pkt (im mniejsza wartość tym mniejsze odchylenie od próbki wzorcowej). Temperatura barwowa jest dosyć zimna (7451 kelwinów).

Podzespoły

Zastosowany procesor N450 o prędkości 1,6 GHz posiada tylko jeden rdzeń, ale jest wyposażony w technologię HT i potrafi obsługiwać dwa wątki na raz. MSI Wind został wyposażony w 1 GB pamięci DDR2 (667 MHz) i 250 GB twardy dysk. Układ graficzny to najnowszy produkt Intela GMA 3150 (zintegrowany w procesorze), który niestety oprócz tego, że jest bardziej energooszczędny to równie mało wydajny jak poprzednik. To typowa konfiguracja do pracy z mniej wymagającymi aplikacjami, nawet domowa obróbka zdjęć na tym laptopie wymaga sporo cierpliwości. Oglądanie filmów Full HD również jest zbyt wymagające dla tej konfiguracji .

Czas pracy na baterii

Netbook ten obciążony programem 3DMark06 zużywa maksymalnie 18 W, a przy uruchomionym systemie zaledwie 8 W. Wyposażony w akumulator o pojemności 4400 mAh potrafi działać ponad sześć godzin (MobileMark07 Reader – 387 m). Intensywnie wykorzystywany powinien pracować ok. 5 godzin. To całkiem dobry wynik, aczkolwiek dużo gorszy niż netbooka Samsung NP-N150-JA01PL, który wyposażony w identyczny akumulator działa prawie 10 godzin (identyczna konfiguracja sprzętowa).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: