MSI WindPad 110W

MSI WindPad 110W wyposażony jest w system Windows 7 Home Edition i zbudowany na podzespołach AMD z energooszczędnym procesorem Z01. Bez problemów możemy go kupić w zastępstwie netbooka.

Obudowa

MSI WindPad 110W to duży tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cali. Ma iPadowe proporcje obrazu (4:3) i waży niecały kilogram (856 gram). Obudowa wykonana z plastyku, blachy aluminiowej jest sztywna i mocna. Tablet wyposażony jest w małe gniazdo HDMI i duże USB (pełnowymiarowe), oraz przełącznik do wyłączania funkcji automatycznego obracania ekranu.

Wyposażenie

MSI WindPad 110W wyposażono w Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart pamięci SDHC, wbudowaną pamięć możesz poszerzyć o kolejne 32 GB.

Zobacz również:

  • Wielkie RTX 4070 od MSI

Duży ekran o przekątnej 10,1 cali pracuje w naturalnej rozdzielczości 1280x800 pikseli. To matryca IPS, która świetnie sprawdza się w tabletach, bo generuje dobrej jakości obraz o szerokich kątach widzenia, co jest nieosiągalne w przypadku tanich tabletów z matrycą TN. Co istotne ma on standardowe proporcje 4:3, które według nassą wygodniejsze do przeglądania Internetu niż popularne panoramiczne ekrany (16:9).

MSI WindPad 110W

MSI WindPad 110W

Możliwości

MSI WindPad 110W z energooszczędnym procesorem AMD Z01 (2 x 1 GHz), układem graficznym Radeon HD 6250 i 2 GB pozwala na przeglądanie stron internetowych czy oglądanie filmów w rozdzielczości 720p. Wbudowany akcelerometr umożliwia obracanie pulpitu w zależności od tego, czy urządzenie trzymasz poziomo czy pionowo. Ponieważ tablet pracuje z Windows 7, tuż po uruchomieniu masz dostęp do systemowej przeglądarki Internet Explorer, którą warto zastąpić szybszą Operą. Niestety Windows 7 to system, który słabo sprawdza się w tabletach. Szybko się zapycha i spada jego wydajność, która i tak nie jest zbyt duża, bo zastosowany procesor jak na Windows jest dosyć wolny. Warto natomiast zainstalować na nim wersję beta Windows 8, działa wówczas dużo sprawniej. Na baterii pracuje około 4-5 godzin (przeglądanie internetu). Obudowa ma niestety tendencję do nagrzewania się gdy np. oglądamy filmy czy gramy w gry (czyli podczas dużego obciążenia procesora i układu graficznego).

Wnioski

MSI WindPad 110W to w rzeczywistości netbook w obudowie tabletu, wykorzystujący niskonapięciową platformę AMD z dwurdzeniowym procesorem C-60. Jego największą zaletą jest ekran IPS, który ma szerokie kąty widzenia i dobrą rozdzielczość. Słabą stroną jest zainstalowany system, który nie jest optymalizowany do pracy z tabletami. Podobne problemy miał tablet Acera Iconia Tab W501.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: