MSI X460DX-209P

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Długi czas pracy na baterii
  • Jakośc wykonania

Wady:

  • Błyszcząca matryca

MSI X460DX to cienki i lekki laptop, który jednocześnie jest szybki i długo działa na baterii. Warto go wziąć pod uwagę planując zakup nowego komputera do pracy w domu i na wyjazdach.

Obudowa

MSI X460DX oferuje smukłe kształty i niewielką masę (laptop razem z baterią wazy 2 kg). Obudowa jest starannie wykonana i daleko jej do nieco tandetnego i "mydelniczkowatego" wyglądu MSI X370. Do jej budowy głownie użyto plastyku ale i elementów aluminiowych, które sprawiają że laptop wygląda stylowo i nowocześnie . Wszystkie elementy są dobrze do siebie spasowane, zastrzeżenia mamy jedynie do konstrukcji kalpy chroniącej ekran, które jest według nas niezbyt sztywna.

Wyposażenie

MSI X460DX ma prawie wszystkie dostępne gniazda umieszczone z jednej strony laptopa, co niestety nie wpłynęło dobrze na ich rozmieszczenie. Część z nich jest po prostu zbyt blisko siebie a do utrudnia np. jednoczesne wykorzystywanie dwóch gniazd USB. Dobrze, że na wyposażeniu znalazły się aż dwa wydajne gniazda USB 3.0, które idealnie nadają się do podłączenia szybkich dysków zewnętrznych. Poza nimi mamy standardowe wyposażenie obejmujące dwa interfejsy bezprzewodowe: Bluetooth i Wi-Fi (b/g/n) oraz po jednym gnieździe: HDMI, VGA, LAN (gigabitowa karta sieciowa).

Ekran o przekątnej 14 cali pracuje w rozdzielczości 1366x768 pikseli i podobnie jak większość matryc TN oferuje przeciętna jakość obrazu o zimnej temperaturze barwowej oraz wąskie katy widzenia (szczególnie w pionie).

Wydajność

MSI X460DX wykorzystuje szybki i uniwersalny procesor Intela Core i5 2410M, który potrafi wykonywać do czterech wątków w jednym cyklu zegara ( ma dwa fizyczne i dwa wirtualne rdzenie). To jednostka o świetnym stosunku ceny do możliwości, jest przy tym bardzo uniwersalna bo sprawdzi się do codziennej pracy jak i w bardziej wymagających grach. W tym ostatnim wspierać oczywiście ją musi wydajny układ graficzny. W tym wypadku jest to konstrukcja Nvidii GeForce GT 540M, która również oferuje dobrą wydajność za rozsądną cenę. Oczywiście taki tandem ma ułamek mocy laptopów do gier, jednak sprawdzi się nawet w najnowszych grach, bo rozdzielczość ekranu nie jest zbyt wysoka. W takie gry jak Skyrim czy Battlefield 3 pogramy przy średnich ustawieniach.

Na uwagę zasługuje również dług czas pracy na baterii tego laptopa. Testowany egzemplarz wyposażony w akumulator o pojemności 6000 mAh w teście MobileMark Reader (przeglądanie dokumentu PDF) uzyskał wynik 578 minut!. Duża w tym zasługa technologii Nvidii Optimus, która gdy laptop pracuje na autonomicznym zasilaniu wyłącza wydajniejszą i bardziej pradażerną kartę graficzną Nvidii i uruchamia energooszczędny układ graficzny Intela zintegrowany w procesorze.

Wnioski

MSI X460DX to jeden z lepszych laptopów tego producenta w cenie do 3000 zł. Jest uniwersalny, bo może posłużyć do pracy, multimediów a nawet gier. Co istotne długo też działa na baterii i nie kosztuje zbyt wiele.

Zobacz inne testy laptopów

MSI X460DX-209P

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl