MacBook Air (2018)

Zeszłoroczny MacBook Air to świetny laptop dla studenta. Teraz oferowany w niższej cenie.

MacBook Air w 2018 roku został potężnie odświeżony. Urządzenie otrzymało w końcu ekran Retina. Przy okazji wprowadzono porty USB Typu C z Thunderbolt 3 oraz cieszącą się złą sławą klawiaturę motylkową. Specyfikację techniczną uzupełnia procesor Intel Core i5 8210Y, który posiada dwa rdzenie i cztery wątki. Nie zabrakło 8 GB pamięci operacyjnej RAM LPDDR3L oraz nośnika SSD o pojemności zaledwie 128 GB.

MacBook Air (2018)

Źródło: techadvisor

MacBook Air nadal pozostaje synonimem przenośnego laptopa, który jest na tyle wydajny, że może stać się jedynym komputerem dla swojego użytkownika. Niezaprzeczalnymi zaletami są świetny ekran Retina o wysokiej rozdzielczości oraz niesamowite czasy pracy na pojedynczym ładowaniu.

Użytkownicy z pewnością docenią gładzik Force Touch oraz sprawnie działający czytnik linii papilarnych Touch ID. Nie bez znaczenia jest również system macOS, który ma wielu wiernych fanów.

Do wad urządzenia z pewnością można zaliczyć słabą na tle konkurencji wydajność, mało pojemny nośnik SSD w standardzie oraz wysoką cenę. Z tym ostatnim aspektem można sobie jednak poradzić. Zeszłoroczny model względem tegorocznego nie posiada jedynie True Tone, a oferowany jest w o wiele niższej cenie. To dobry wybór, jeżeli student zdecydowany jest na komputer od Apple.