Manhattan Wireless Multi-Media Keyboard and Mouse Set (177122)

Zalety:

  • Technologia 2,4 GHz

Wady:

  • Mała mysz
  • Słabej jakości optyczny sensor
  • Oprogramowanie

Przeciętnie wykonany zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy dla mniej wymagających użytkowników. Niestety nie oferuje zbyt wiele. W tej cenie bez problemów znajdziemy lepsze konstrukcje.

Klawiatura i mysz zasilane są bateriami o rozmiarze AAA (dołączane do zestawu), niestety producent nie zaimplementował żadnego systemu ostrzegającego nas o niskim stopniu naładowania baterii w klawiaturze i myszce. Klawiatura pozbawiona jest diod symbolizujących zmianę trybu pracy klawiszy, a dołączone oprogramowanie również pozbawione jest tej funkcji. Funkcjonalność dołączanego oprogramowania jest na tyle wątpliwa, że nie warto go nawet instalować.

Zestaw ten komunikuje się z komputerem bezprzewodowo za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz, co wg producenta pozwala na prace w odległości 15 m od odbiornika. W rzeczywistości poprawną pracę uzyskamy w odległości do 5 metrów od odbiornika, a i ten wynik w dużej mierze zależy od tego czy nic nie stoi na przeszkodzie pomiędzy klawiaturą, myszą a odbiornikiem. Zestaw ten działa jednak wyraźnie lepiej od standardowego komunikującego z komputerem bezprzewodowo z częstotliwością 27 MHz.

Klawiatura

Klawiatura to dosyć prosta konstrukcja. Jest sztywna i mocna, ale jakość jej wykonania oraz użyte materiały świadczą o tym, że mamy do czynienia z tanim produktem (nawet logo producenta jest w formie naklejki a nie plastikowej aplikacji). Klawiatura jest duża (49,5x21x2 cm) choć nie jest wyposażona w podpórkę pod nadgarstki, która wyraźnie poprawiałaby komfort pracy. Do dyspozycji mamy 17 dodatkowych przycisków i pełnowymiarowe klawisze o wysokości ok. 5 mm. Mechanizm zaczepu klawiszy jest delikatny, szczególnie zaczepy. Dodatkowe przyciski są spore i wyposażone w czytelne ikonki symbolizujące określoną funkcję, czy program, które obsługują. Obudowa klawiatury pozbawiona jest otworów odpływowych, które odprowadzają nadmiar cieczy w razie zalania.

Mysz

O ile do klawiatury nie mamy większych zastrzeżeń to mysz z pewnością mogłaby być lepsza. Jej główną wadą jest wielkość i kształt. Jest za mała oraz za wąska, dlatego osoby, które przyzwyczajone są do myszy o wysokim profilu, wypełniającej całą dłoń, będą odczuwały dyskomfort. Niestety mysz sprawia wrażenie plastikowej zabawki, a zamontowany sensor optyczny o rozdzielczości 800 cpi gubi się przy szybszych ruchach. Do gier kompletnie się nie nadaje.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier