Manta 60LUA58L

Manta 60LUA58L to 60 cali poniżej 2000 złotych! A jaka jest jakość obrazu i funkcje tego modelu?

Zalety:

  • Ekran 60 cali
  • Jakość obrazu Ultra HD
  • Dobry dźwięk
  • Funkcje SmartTV

Wady:

  • Mała jasność
  • Brak obsługi HDR

Telewizor Manta - audio i wideo

Manta 60LUA58L to telewizor DLED o dużej przekątnej - 60 cali, co jak na ten przedział cenowy jest po prostu wielkością rewelacyjną. Wyświetlacz pokazuje obraz w rozdzielczości Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli przy jasności 280 cd/m2 - co z kolei jest dość niską wartością. Kontrast statyczny to standardowe 3000:1, a dynamiczny to niezłe 4000000:1, dzięki czemu obraz w transmisjach sportowych, filmach akcji czy grach powinien być płynny i nie budzić zastrzeżeń nawet u wymagających użytkowników. Niestety, w przeciwieństwie do konkurencji z tej półki cenowej nie posiada wsparcia dla HDR. Mamy za to cyfrową redukcję szumów, czyli DNR. Na plus należy policzyć także wąskie ramki. W aspekcie audio nie jest źle - dwa głośniki mają łączną moc 20 W, co jest jak najbardziej odpowiednim parametrem, a funkcje wspierające jego jakość to to AVL, Dolby Digital Plus, RS Sound System.

Manta - łączność i funkcje

Telewizor Manta został wyposażony w Wi-fi 2.4G, a funkcja e-share pozwala na przesyłanie plików ze smartfona, tabletu czy laptopa. Dwa złącza HDMI i USB oraz jedno VGA, umożliwiają podłączenie do telewizora różnych urządzeń. Zostało on też wyposażony w gniazdo słuchawkowe. Manta 60LUA58L działa pod kontrolą systemu Android TV, co wiąże się z dostępem do platformy Android TV, co umożliwia podłączanie różnych urządzeń z systemem Android oraz współużytkowanie aplikacji, filmów i innych materiałów.

Podsumowując: Manta 60LUA58L zwraca przede wszystkim uwagę dużym ekranem, który w tej cenie jest po prostu wyjątkowy. Na bazową rozdzielczość narzekać nie można, choć brak HDR przy 4K nie powinien mieć miejsca. Ale to tylko jeden poważniejszy feler i to dla osób wymagających. Ogólnie ten model jest jak najbardziej wart zakupu!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: