Manta Easy Rider GPS-070

Zalety:

  • Funkcje multimedialne
  • Bardzo niska cena
  • Łatwy w obsłudze interfejs mapy

Wady:

  • Przeciętna jakość wykonania
  • Ekran o małej przekątnej
  • Przeciętna mapa

Manta Easy Rider GPS-070 to nawigacja z niewielkim ekranem. Jego przekątna wynosi zaledwie 3,5 cala, ale jako, że nie jest to ekran panoramiczny a o proporcjach 4:3, jego powierzchnia będzie dla mniej wymagających użytkowników wystarczająca. Za około 250 zł dostajemy sprawnie działającą nawigację ale z dość ubogą mapą.

Manta Easy Rider GPS-070 to nawigacja z niewielkim ekranem. Jego przekątna wynosi zaledwie 3,5 cala, ale jako, że nie jest to ekran panoramiczny a o proporcjach 4:3, jego powierzchnia będzie dla mniej wymagających użytkowników wystarczająca. Jakość obrazu nie zachwyca, szczególnie jego ostrość, ale za to dysponuje on wystarczającą jasnością. Ze względu na niewielkie wymiary wprowadzanie danych i sterowanie jest dość trudne. Na szczęście dołączony rysik ułatwia operowanie w menu ekranowym.

W urządzeniu zainstalowano procesor Centrality Atlas III 396 MHz i odbiornik GPS SiRF Atlas III. Procesor z obsługą mapy radzi sobie dobrze. Jednakże Manta to nie tylko GPS. Za jej pomocą można także odtwarzać pliki MP3 i MP4 oraz przeglądać zdjęcia i dokumenty tekstowe.

Mimo iż do wykonania urządzenia użyto tych samych materiałów co do modelu GPS-430 (a przynajmniej wyglądają one na takie same), tańszy model sprawia solidniejsze wrażenie. Obudowa jest dość odporna na uszkodzenia i zadrapania.

Uchwyt do montażu nawigacji na szybie samochodowej nie jest doskonały – jego montaż i umieszczanie w nim urządzenia są skomplikowane, ale za to trzyma bardzo mocno i nie wpada w drżenie podczas jazdy.

Przycisk do wybudzania/uśpienia nawigacji umieszczono u góry obudowy. Włączyć i wyłączyć można ją suwakiem z tyłu obudowy. Tutaj tez umieszczono gniazdo do dodatkowej anteny, przycisk RESET i schowano rysik. Z prawej strony znajdziemy gniazda: słuchawkowe, odbiornika TMC, USB i kart pamięci (SD/MMC).

Zainstalowana w nawigacji mapa to MapaMap Easy 6.1.21. Jej wadą jest to, że zawiera dokładne plany wyłącznie większych miast. Sieć dróg w Polsce jest oddana dobrze. Dzięki temu wytyczane trasy pozwalają na sprawne dotarcie do celu. Ubogi zestaw funkcji wyboru, trasa najszybsza/najkrótsza, samochód/pieszy i wyłącznie dróg gruntowych, nie przeszkadzają w jej użytkowaniu. Bardzo łatwy w obsłudze interfejs to z kolei ogromna zaleta. Czytelnie są też prezentowane trasy i droga aktualnego przejazdu. Mapa samoczynnie zmienia kolory z trybu dziennego na nocny i odwrotnie. Ogólnie wrażenie z użytkowania mapy jest dobre, wprawdzie mało adresów może przeszkadzać, ale na pewno mapa nie wyprowadzi nas w pole.

Manta Easy Rider GPS-070 kosztuje około 250 zł. W zamian dostajemy sprawnie działającą nawigację, ale z dość ubogą mapą. Jeśli ta ostatnia cecha ci nie przeszkadza, można po nią sięgnąć, ale pamiętaj, że koszt dokupienia lepszego oprogramowania nawigacyjnego (np. mapy Europy) będzie wyższy niż cena testowanego modelu.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier