Manta Easy Rider GPS-440

Zalety:

  • Dobrze utrzymuje sygnał GPS
  • Dobra jakość wykonania
  • Niska cena
  • Funkcje multimedialne

Wady:

  • Mapa zbyt mało szczegółowa
  • Brak łącza Bluetooth

Manta Easy Rider GPS-440 to bardzo tania nawigacja z dość prostą mapą. Mimo tego bardzo pozytywnie zaskoczyła nas podczas testu. Zastosowanie sprawdzonych podzespołów i umiar przy projektowaniu wyszły GPS-owi wyłącznie na dobre.

Manta Easy Rider GPS-440 to bardzo tania nawigacja z dość prostą mapą. Mimo tego bardzo pozytywnie zaskoczyła nas podczas testu. Zastosowanie sprawdzonych podzespołów i umiar przy projektowaniu wyszły GPS-owi wyłącznie na dobre. Manta wykorzystuje wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4,3 cala. To wprawdzie odchodzący standard, ale do wyświetlania mapy wystarcza bez najmniejszych problemów. Jakość wyświetlacza można uznać za dobrą: niezłe kolory, kontrast, ostrość i jasność, która może być niewystarczająca wyłącznie w najbardziej niekorzystnych warunkach. Wówczas można jednak polegać na wskazówkach głosowych – głośnik w Mancie zapewnia imponującą siłę dźwięku.

Urządzenie wykonano z przyjemnego w dotyku, nieźle wyglądającego materiału, odpornego na uszkodzenia i zarysowania. Przycisk do wybudzenia/uśpienia umieszczono u góry. Z prawej strony gniazdo USB i słuchawkowe, włącznik i gniazdo dla kart pamięci Micro SD. Jest ono wprawdzie zasłaniane przez uchwyt, ale podczas jazdy i tak nikt nie będzie wymieniał kart. Sam uchwyt wygląda przyzwoicie, zapewnie duży zakres regulacji i jest łatwy w montażu. Podczas jazdy trzyma bardzo mocno szyby i nie wpada w drżenie.

Manta wykorzystuje procesor Centrality Atlas III o zegarze 396 MHz. W pełni wystarcza on do płynnego działania urządzenia. Pamięć RAM ma pojemność 64 MB, wbudowano także 512 MB pamięci flash.

Nawigowanie to nie jedyna funkcja Manty. Z jej pomocą można także oglądać filmy i zdjęcie, odtwarzać muzykę i książki elektroniczne. Do dyspozycji użytkownika jest także kilka gier i kalkulator.

Manta Easy Rider GPS-440 sprzedawana jest z mapą MapaMap Easy 6. Mimo iż bardzo prosta, pozwala na bezproblemową jazdę po Polsce. Mapa zawiera adresy i nazwy ulic we wszystkich większych miastach. Niewielkie miejscowości także są na niej ujęta, ale już bez szczegółowych planów. Mapa działa płynnie, poprawnie wskazuje trasy a ich wyliczenie nie trwa zbyt długo. Wprawdzie opcji dostosowania tras nie ma wiele, ale te które są także wystarczają. Interfejs użytkownika jest niezwykle prosty i łatwy w obsłudze.

Podczas jazdy urządzenie bardzo dobrze utrzymuje sygnał, a jego zgubienie zdarza się tylko w najtrudniejszych warunkach. Jest też bardzo szybko odzyskiwany.Manta Easy Rider GPS-440 to tani, ale bardzo udany GPS. Testowałem ją zaraz po przekombinowanym i irytującym MIO S760, co tylko pozwoliło docenić sprawność działania Manty, jej prostotę i łatwość obsługi. Można więc śmiało napisać: Manta jest fajna.