Manta Easy Rider GPS070MTS + MapaMap Top

Nawigacja GPS Manta Easy Rider GPS070MTS z mapą MapaMap Top to urządzenia dla użytkowników oczekujących za bardzo niską cenę, sprawnego działania i obszernej mapy naszego kraju.

Obudowa

Obudowę urządzenia wykonano podobnie jak w modelu GPS440MS - bardzo solidnie i estetycznie, łącząc dwa kolory, z gumowanego plastiku bardzo odpornego na uszkodzenia i zarysowania. Ganiazdo zasilania umieszczono z prawej strony , obok znalazł się także czytnik kart pamięci microSD. Włącznik u góry obudowy jest niewielki, ale łatwo go odnaleźć.

Uchwyt

Uchwyt do montażu na szybie nie wyróżnia się niczym szczególnym: montuje się go łatwo, zapewnia niezły zakres regulacji a jego jakość także można określić jako niezłą. Podczas jazdy trzyma pewnie i nie wpada w drżenie.

Podzespoły

W urządzeniu zastosowano procesor MStar 400 MHz, 64 MB pamięci RAM i 512 MB pamięci flash ROM, na system operacyjny Microsoft Windows CE 5.0 i podstawowe mapy.

Funkcje dodatkowe

Wśród funkcji dodatkowych nie znajdziemy niczego szczególnego. Są tutaj: odtwarzacz wideo, odtwarzacz plików audio , czytnik książek elektronicznych, przeglądarka obrazków, kilka gier oraz kalkulator.

Ekran

Ekran urządzenia ma przekątną zaledwie 3,5 cala. To zdecydowanie za mało na korzystanie z odtwarzacza filmów, ale z mapami radzi sobie dobrze. Wyświetla niezły obraz - w miarę ostry, mimo niewielkiej rozdzielczości 320 x 240 punktów i jasny, choć niewystarczająco na najbardziej słoneczne dni. Mimo niewielkiej powierzchni precyzja działania ekranu jest dobra, podobnie jak czułość.

Menu i mapy

Menu urządzenia jest proste, ale niedopracowane. Funkcje dodatkowe schowano wraz z innymi w zakładce "ustawienia" zaś przewijanie menu naokoło nie jest możliwe - po dojściu do ostatniej funkcji, trzeba się wycofywać. Zainstalowana mapa to MapaMap Top. Tutaj menu jest znacznie lepsze, czytelne, łatwe w obsłudze . Funkcje odnajduje się szybko , podobnie jak planuje trasę i wprowadza adresy. Bardzo duża jest liczba adresów i punktów POI, pokrycie sieci dróg także. Trasy wyznaczać można na trzy sposoby dla samochodów a także oddzielnie trasę dla pieszego. Sposób wyświetlania mapy na ekranie jest czytelny a jej działanie znacznie płynniejsze niż AutoMapy. Niestety brak systemu wytyczania danych w oparciu o informacje użytkowników, więc łatwiej trafić na przeszkody na drodze. Podczas wytyczania tras mapa zaliczyła jedną wpadkę - uznała, że najszybsza trasa z Warszawy do położonego na Kujawach Strzelna wiedzie przez okolice Łodzi - być może tak , ale póki co na pewno nie w tym wszechświecie a już absolutnie nie w tym kraju.

Odbiornik GPS

Manta mimo bardzo niskiej ceny doskonale utrzymuje sygnał GPS podczas jazdy. Także samo odnalezienie sygnału po włączeniu zajmuje niewiele czasu bo tylko 14 sekund.

Podsumowanie

Manta Easy Rider GPS070MTS z mapą MapaMap Top to dobra nawigacja GPS za bardzo niską cenę. Za 175 zł otrzymujemy urządzenie wykonane solidnie i estetycznie, z obszernymi mapami naszego kraju. Jeśli nawigacja ma służyć wyłącznie w swojej podstawowej funkcji to Manta sprawdzi się nieźle, o ile tylko nie umieścimy jej w zbyt dużym samochodzie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: