Manta LED5501U

Manta LED5501U to jakość Ultra HD na dużym ekranie! Co jeszcze może zaoferować?

Zalety:

  • Duży ekran
  • Jakość obrazu Ultra HD
  • Dobra cena

Wady:

  • Niska jasność ekranu
  • Brak funkcji Smart TV
  • Brak połączenia Wi-fi

Manta LED5501U - jakość obrazu i dźwięku

Jak wskazuje to sama nazwa, model Manta LED5501U to telewizor LED o przekątnej ekranu 55". Wyświetlany na nim obraz ma rozdzielczość Ultra HD, czyli 3840x2160 pikseli. Zapewnia kontrast statyczny 4700:1 oraz dynamiczny 4000000:1, co powinno sprawdzić się zwłaszcza podczas oglądania dynamicznych filmów akcji, teledysków czy grania w gry. Zaletą są szerokie kąty widzenia, jednak przydałaby się nieco większa jasność ekranu - wynosi ona w tym modelu 280 cd/m2. Jedyna zastosowana technologia poprawy jakości obrazu to DNR, czyli cyfrowa redukcja szumów. Jeśli chodzi o dźwięk, telewizor LED5501 wyposażony jest w dwa głośniki o mocy 8W każdy, z obsługą redukcji szumów oraz Dolby Digital.

Telewizor Manta - funkcje i komunikacja

Chociaż telewizor Manta to duży model, nie zdecydowano się na wyposażenie go w moduł Wi-fi, dlatego jedyny możliwy rodzaj połączeń odbywa się za pomocą kabli. Służą do tego cztery złącza HDMI oraz jeden port USB i wejście komponentowe . Tylko tyle - nie uświadczymy niczego więcej, czyli jeśli chodzi o złącza, ich liczba nie imponuje. Jeśli chodzi o same funkcje, można przeglądać multimedia z połączonych urządzeń wewnętrznych i... nic poza tym, wyłączając oczywiście standardowe Digital EPG.

Podsumowując: Manta LED5501U to dobry model dla osób, które tylko oglądają TV, chcą pograć na dużym ekranie lub przejrzeć multimedia. Jakość Ultra HD to komfort, szkoda tylko, że wszystko przez kabel i bez aplikacji jak w Smart TV.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: