Manta PDP TV 6010

Niedrogi 60-calowy telewizor plazmowy HD Ready., oferujący wysokiej jakości obraz.

Manta, po telewizorach LCD, wprowadziła ostatnio do swojej oferty także odbiorniki plazmowe. Do redakcyjnych testów trafił PDP TV 6010, największy z modeli w katalogu tego producenta, z ekranem o przekątnej aż 152 cm. Urządzenie to jest obecnie najtańszą na naszym rynku 60-calową plazmą HD Ready.

Dobrze wykonana obudowa telewizora utrzymana jest w modnej ostatnio stylistce widocznej także u innych producentów. Jest czarna, a wykonaną z dobrego jakościowo plastiku, wąską ramkę wokół panelu pokryto lśniącym lakierem. Na przednim panelu pod ekranem nie ma żadnych wejść audio-wideo. Utrudnia to podłączenie do odbiornika kamery czy konsoli gier, a jest tym bardziej dokuczliwe, że podręcznych gniazd nie umieszczono także na bokach obudowy. Tu umieszczono jedynie klawisze do sterowania podstawowymi funkcjami urządzenia. W telewizorze Manty wszystkie gniazda, m.in. HDMI, S-Video, Euroscart, komponentowe, dwa kompozytowe oraz VGA, zamontowano z tyłu obudowy.

Do dolnej części ekranu można łatwo przymocować, sprzedawaną w zestawie, dopasowaną stylistycznie kolumnę głośnikową, którą łączy się kablami z odpowiednimi gniazdami znajdującymi się na tylnej ściance odbiornika. Ciężki, ważący prawie 70 kg, telewizor wyposażono w solidną, nieobrotową podstawę.

Zastosowany w urządzeniu panel plazmowy HD Ready ma rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Jasność ekranu wynosi aż 700 cd/m2, dzięki czemu prezentowany na nim obraz można komfortowo oglądać nawet w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu.

PDP TV 6010 generuje wysokiej jakości obraz, który jest kontrastowy i ma dobrze zróżnicowaną, głęboką czerń oraz prawidłowo zbalansowane, nasycone, żywe kolory.

Fabryczne ustawienia są bardzo dobre i nie ma potrzeby samodzielnej kalibracji obrazu, chociaż całkowicie spolszczone i łatwe w nawigacji menu ekranowe oferuje taką możliwość. Naszym zdaniem najlepsze efekty daje zastosowanie ustawień „Standardowe” ze wskazaniem temperatury barwowej „Ciepła”. Kąty widzenia, co jest zaletą wszystkich odbiorników plazmowych, są bardzo szerokie – patrząc nawet pod dużym kątem na ekran, obraz jest wyraźny i nie traci kolorów.

Urządzenie sprawnie obsługujące sygnał wideo do rozdzielczości 1080i wyposażono w funkcję PIP (obraz w obrazie). Ponieważ zamontowano w nim tylko jeden tuner telewizyjny, nie można oglądać dwóch kanałów jednocześnie bez podłączenia do odbiornika innego urządzenia będącego źródłem sygnału (np. nagrywarki czy dekodera TV).

Wadą PDP TV 6010 są działające bez przerwy, nieco za głośno pracujące wentylatory odpowiedzialne za schładzanie ekranu plazmowego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: