Manta Power Tab MID05S

Manta Power Tab MID05S to ciekawa propozycja dla osób szukających tabletu o jak najlepszym stosunku ceny do możliwości. To tani tablet z 7-calowym ekranem i jednordzeniowym procesorem, który może pracować z prędkością 1,5 GHz.

Obudowa

Manta Power Tab MID05S to niewielki tablet o wadze 320 gram. Zmieści się nawet w większej kieszeni w bojówkach czy kurtce. Pod względem budowy i rozmiarów to identyczny tablet jak Lark FreeMe 70.2 S8. Górna część obudowy z zamontowanym ekranem jest czarna, dolna biała. Wszystkie elementy obudowy są dobrze do siebie przypasowane, a konstrukcja jest sztywna.

Manta  Power Tab MID05S

Manta Power Tab MID05S

Całość obudowy wykonana jest z błyszczącego plastyku, który łatwo będzie porysować, także warto przenosić tablet w miękkim pokrowcu.

Wyposażenie

Manta Power Tab MID05S wykorzystuje jednordzeniowy procesor Boxchip A10 o prędkości 1,5 GHz. Nie mogliśmy znaleźć pełnej specyfikacji tej jednostki, jednak według nas to popularny ARM Cortex A8 tyle, że podkręcony do 1,5 GHz, ale pewności nie mamy. Tablet wyposażony jest w gigabajt pamięci RAM i 8 GB pamięć Flash (to dwukrotnie lepsze parametry niż w przypadku innych tanich tabletów). Taka konfiguracja, przy relatywnie niskiej rozdzielczości ekranu, jest wystarczająca do przeglądania stron internetowych czy oglądania filmów 720p. W grach pomaga dodatkowy akcelerator graficzny Mail-400, ale szału nie ma, bo to podstawowy model dedykowany raczej do multimediów niż gier.

Manta  Power Tab MID05S

Manta Power Tab MID05S

Ekran to typowa tanie matryca TN o przekątnej 7 cali, która pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x 480 pikseli. Jakość wyświetlanego obrazu z uwagi na niską rozdzielczość i wąskie kąty widzenia pozostawia więc wiele do życzenia, ale w tej cenie nie znajdziemy tabletu z lepszym ekranem. 10 calowy tablet z matrycą IPS możemy kupić już za niecałe 900 zł (Pentagram Tab 10).

Wnioski

Android 4 świetnie działa z tabelami i sprawdza się i w tym wypadku. Szkoda tylko, że ekran nie ma wyższej rozdzielczości, bo wyświetlane czcionki są kanciaste i niewyraźne. Niestety to wada tanich tabletów z ekranami o rozdzielczości 800x480 pikseli. Manta za to je wyprzedza lepszą konfiguracją, szybszą kartą sieciową. Ma też więcej pamięci RAM, szybszy procesor.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: