MaxCom Navi 501 PL

MaxCom Navi 501 PL jest samochodową nawigacją GPS z ekranem o bardzo praktycznej, pięciocalowej przekątnej. Urządzenie posiada kilka dodatkowych funkcji, jest bardzo dobrze wykonane i oferowane w bardzo przystępnej cenie.

Pięciocalowy ekran o rozdzielczości 480x272 punkty, daje o wiele wyższy komfort użytkowania od ekranu 4,3-calowego i pozwala na zachowanie kompaktowych rozmiarów urządzenia, czego nie da się powiedzieć o ekranach 7-calowych. W urządzeniu MaxCom Navi 501 ekran wyświetla bardzo ładny obraz. Kolory, kontrast czy kąty widzenia stoją na dobrym poziomie, podobnie jasność obrazu, choć tej ostatniej może nieco brakować w najjaśniejsze dni. Ekran jest czuły i pozwala na bardzo łatwe i precyzyjne sterowanie: korzystanie z menu i klawiatury ekranowej to przyjemność.

Jakość wykonania urządzenia także nie pozostawia nic do życzenia: użyte materiały są solidne, a spasowanie elementów i ich wygląd bardzo dobre. Z tyłu umieszczono głośnik zapewniający dźwięk o odpowiednim natężeniu nawet w niesprzyjających warunkach. U góry znalazł się przycisk do włączania/wybudzania nawigacji.

Gniazda USB, kart pamięci microSD i słuchawkowe znalazły się z lewej strony urządzenia. Jest to problem szczególnie w przypadku USB, które służy do zasilania nawigacji – powoduje problem z kablem na desce rozdzielczej. Wymiary obudowy: 135x85x13 mm sprawiają, że łatwo ją przenosić nawet w kieszeni. Ułatwia to także niewielka masa wynosząca 170 g. Wbudowany akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1200 mAh pozwala na korzystanie z urządzenia nawet po odłączeniu od zasilania zewnętrznego.

Dobre wrażenie sprawia także uchwyt do mocowania nawigacji na szybie: jest solidny, długi, zapewnia przyzwoity zakres ustawień, pewnie się trzyma i nie wpada w drżenie podczas jazdy.

Maxcom korzysta z procesora Mediatek 3351 o częstotliwości pracy 468 MHz. Dzięki niemu wszystkie funkcje urządzenia działają płynnie. Pamięć RAM ma pojemność 64 MB. W urządzeniu znajduje się też 256 MB pamięci wewnętrznej flash. MaxCom działa pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE 5.0.

Oprócz nawigacji urządzenie może pełnić także funkcję odtwarzacza filmów i muzyki i przeglądarki zdjęć.

Mapa zainstalowana w MaxComie to Mireo viaGPS 3.0 Black Edition obejmująca teren Polski. Mapa charakteryzuje się bardzo łatwym w obsłudze, przejrzystym interfejsem użytkownika. Planowanie tras nie wymaga studiowana instrukcji. Brakuje uzupełnień podczas wpisywania adresów. Mapa pozwala na wybranie trzech sposobów wyliczania tras: najszybszy, najkrótszy i optymalny. Trzeba przyznać, że trasy wyznaczane są sprawnie, bez większych wpadek, dobrze dostosowane do realiów ruchu i przepisów drogowych. Liczba punktów POI jest bardzo duża, dostępne są też ostrzeżenia o fotoradarach. Mapa automatycznie zmienia kolory dzień/noc.

Zainstalowany odbiornik GPS Mediatek MT 3328, nie dość, że odnajduje sygnał w około 15 sekund to podczas jazdy znakomicie go utrzymuje. Kłopoty z gubieniem sygnału zdarzały się tylko w najtrudniejszych warunkach. Nawigacja nigdy też nie straciła orientacji i zawsze wskazywała właściwą pozycję na mapie.

MaxCom Navi 501 PL jak wykazał nasz test to sprawnie działająca, dobrze wykonana i wyposażona w dobre mapy nawigacja z ekranem o przekątnej 5 cali. Korzystanie z niej to prawdziwa przyjemność, a cena 360 zł wydaje się wręcz pomyłką producenta na jego niekorzyść. Konkurencja potrafi żądać dwa razy więcej za znacznie gorsze urządzenia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: