McAfee Gamer Security

Zalety:

  • potrafi zwiększyć liczbę FPS
  • korzysta ze skanera sieciowego
  • pozwala na wprowadzenie własnych parametrów

Wady:

  • brak kilku funkcji w stosunku do Total Protection

McAfee Gamer Security to oprogramowanie antywirusowe, które ma zapewnić bezpieczne granie z pełną wydajnością. W jaki sposób tego dokonuje?

McAfee Gamer Security wykorzystuje do swojego działania silnik MicroAV, a także własne mechanizmy optymalizujące. Ma to na celu skierowanie pełnych mocy przerobowych maszyny na potrzeby gier, przy maksymalnym ograniczeniu zużycia zasobów przez aplikacje pracujące w tle. Program nie ma przy tym większego wpływu na wydajność maszyny, ponieważ korzysta ze skanera sieciowego - którego wysoką skuteczność potwierdzają liczne testy niezależnych laboratoriów. Wspomniane mechanizmy optymalizujące, zwiększające ilość klatek na sekundę, wpływają pozytywnie na zabawę. Można to sprawdzić dzięki wbudowanemu benchmarkowi, który działa w czasie rzeczywistym w tle i podaje dane nie tylko o liczbie FPS, ale i wykorzystaniu procesora, pamięci i łącza sieciowego.

McAfee Gamer Security umożliwia wprowadzenie własnych ustawień do używanych mechanizmów, co pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie programu do naszych oczekiwań. Poza pozytywnym wpływem na same gry usprawnia także zamykanie i wybudzanie systemu z hibernacji - różnica w stosunku do maszyny bez Gamer Security wynosi nawet kilka procent. Ten antywirus przyda się zaawansowanym graczom, korzystającym przede wszystkim z gier online. W przypadku "niedzielnych graczy" wartym polecenia jest zamiast tego McAfee Total Protection. W omawianym produkcie nie ma takich elementów, jak VPN czy zabezpieczenia przed kradzieżą danych.