Media-Tech MT1410-US Hinton

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Technologia 2,4 GHz

Wady:

  • Oprogramowanie

Dobry zestaw dla osób szukających taniego zestawu klawiatury z myszą pod warunkiem, że lubią trochę mniejsze myszy. Nie jest to wysublimowana konstrukcja, ale sprawdza się w codziennej pracy.

Dobry zestaw dla osób szukających taniego zestawu klawiatury z myszą pod warunkiem, że lubią trochę mniejsze myszy. Nie jest to wysublimowana konstrukcja, ale sprawdza się w codziennej pracy.

Zestaw komunikuje się z komputerem za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz i teoretycznie może pracować w odległości do 10 metrów od odbiornika. W praktyce wiele zależy od tego, czy coś nie stoi na przeszkodzie pomiędzy klawiaturą a odbiornikiem, jednak widać, że zasięg jest większy niż nawet najlepszego modelu bezprzewodowego komunikującego się z częstotliwością 27 MHz.

Jak na swoją cenę jest zaskakująco dobrze wykonany, użyte materiały mają przyzwoitą jakość (boki myszy pokryte są specjalnym materiałem zapobiegającym jej wyślizgnięciu się z dłoni). Mysz jak i klawiatura zasilane są popularnymi paluszkami z tym, że w klawiaturze mieszczą się dwa mniejsze (AAA), a w myszy jedna większa bateria AA. Niestety zestaw ten nie dysponuje mechanizmem, który ostrzega o niskim poziomie naładowania baterii.

Klawiatura

Klawiatura przypomina multimedialną konstrukcję Microsoftu do Windows Media Center z charakterystycznie uniesionymi brzegami, jednak wyraźnie jej ustępuje pod względem stylistyki, użytych materiałów oraz funkcjonalności. Trzeba jednak przyznać, że dzięki dodatkowym 16 przyciskom doskonale spisuje się w codziennej pracy oraz nadaje się do sterowania odtwarzaczem multimedialnym (dodatkowe przyciski). Nie zajmuje dużo miejsca na biurku, bo jest dosyć wąska. Szkoda że producent nie dodaje do niej podpórki pod nadgarstki, która powalałaby na wygodniejsze ułożenie dłoni. Mechanizm zaczepu klawiszy jest dosyć stabilny (duże cztery zaczepy) i precyzyjny (duży gumowy teleskop). Niestety gumowe teleskopy są przymocowane za pomocą pasków materiałowych przez co się ruszają. Nie jest to trwałe rozwiązanie.

Mysz

O ile klawiatura przypominała nam konstrukcję Microsoftu to mysz jest podobna do modelu Revolution Logitecha. Jest trochę mniejsza od standardowych konstrukcji, ma jednak ergonomiczny kształt i wysoki profil dlatego dosyć wygodnie "leży" w dłoni. Niestety zastosowany sensor optyczny o rozdzielczości 500 / 1000 cpi w niczym nie przypomina laserowego czujnika z myszy Logitecha. Przy szybkich ruchach gubi się, do gier raczej się nie nadaje, ale do codziennej pracy jak najbardziej.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier