Media Tech U-Screen MT4164

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Dodakowe możliwości

Wady:

  • Podstawowy zestaw gniazd

Media Tech U-Screen MT4164 umożliwia oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce. Oprócz tego posłużyć jak zewnętrzny odtwarzacz filmów i muzyki. Wystarczy tylko podłączyć do niego dysk USB z nagranymi materiałami multimedialnymi.

Obudowa

Media Tech U-Screen MT4164 w niczym nie różni się od typowych tunerów set-top-box. Wyposażony jest w czarną obudowę wykonaną ze stalowej blachy i plastykowy przedni panel, na którym znajdziemy diodę sygnalizującą pracę urządzenia, trzy niewielkie (i niewygodne w obsłudze przyciski) i gniazdo USB.

Media Tech U-Screen MT4164

Media Tech U-Screen MT4164

Tuner nie ma wyświetlacza, co powoli staje się standardem w przypadku tańszych urządzeń. Jest za to sztywny i dobrze wykonany, choć pod tym względem lepsze są tunery Fergusona.

Gniazda

Media Tech U-Screen MT4164 wyposażony jest w dwa najpopularniejsze interejsy do przesyłanai obrazu wideo, czyli HDMI (nowsze telewizory) i SCART (starszej generacji telewizory), oprócz nich do dyspozycji mamy cyfrowe wyjście audio i wejście i wyjście antenowe.

Z przodu obudowy zamontowano gniazdo USB do podłączania zewnętrznych nośników. To wygodne rozwiązanie, bo pozwala na szybkie podłączanie zewnętrznych urządzeń.

Media Tech U-Screen MT4164

Media Tech U-Screen MT4164

Możliwości

Media Tech U-Screen MT4164 bez problemów dekoduje ścieżkę dźwiękową zapisaną w standardzie DolbyDigital Plus ma też wymagany dekoder DVB-T obsługujący standard MPEG-4, dlatego bez problemów może posłużyć do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce.

Interfejs programowy jest prosty, intuicyjny i spolszczony, choć czasami zdarzają się opcje w języku angielskim. Media Tech U-Screen MT4164 pozwala również na oglądanej zdjęć zapisanych w formatach JPEG, BMP, PNG oraz odtwarza muzykę z plików MP3, WMA, WAV, AAC. Odtwarza również filmy wideo i obsługuje napisy zapisane w formacie TXT.

Media Tech U-Screen MT4164

Media Tech U-Screen MT4164

Wnioski

Media Tech U-Screen MT4164 to kolejny tuner set-top-box niczym nie różniący się od poprzedników, który możemy kupić za niewielkie pieniądze.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)