MediaTech MT4168

MediaTech MT4168 to niewielki tuner DVB-T z niedużym pilotem i anteną. Świetnie współpracuje z laptopami bo jest nieduży a potrzebny prąd czerpie bezpośrednio z gniazda USB.

Obudowa

MediaTech MT4168 to niewielki tuner DVB-t, który bez problemów zmieścimy w kieszeni spodni (52x20x14mm). Tyle że do korzystania z niego wymagana jest zewnętrzna antena i pilot. Producent dodaje oba urządzenia, które podobnie jak tuner są dużo mniejsze niż ich standardowe odpowiedniki. Całośc bez problemów zmieści się w kieszeni torby z laptopem.

MediaTech MT4168

MediaTech MT4168

Możliwości

MediaTech MT4168 z uwagi na małe rozmiary pozbawiony jest dodatkowych gniazd jak SCART, czy HDMI, które zresztą są niepotrzebne, bo tuner ten przystosowany jest do pracy z komputerami. Podłączamy bezpośrednio do gniazda USB. Do pracy nie wymaga dodatkowego zasilacza bo potrzebny prąd czerpie bezpośrednio z gniazda USB.

Gdy mamy Windows 7 tuner jest automatycznie wyrywany i możemy z niego korzystać bez potrzeby instalacji dołączanych sterowników. Oprócz nich na płytce producent zamieścił jeszcze kombajn multimedialny ArcSoft TotalMedia 3.5. Pozwala on nie tylko na oglądanie darmowej telewizji, ale również przeglądania zdjęć, muzyki czy filmów wideo. Warto go zainstalować, gdy nie wystarczy nam systemowy Media Center.

MediaTech MT4168

MediaTech MT4168

Pilot to prosta konstrukcja wyposażona w kilkanaście przycisków. Jest płaski i niewielki, co istotne zasilany jest baterią "zegarkową" a nie małymi paluszkami jak w przypadku większości pilotów dodawanych do tunerów set-top-box.

MediaTech MT4168 wyposażony jest w dwa tunery. Pozwala to na oglądanie programu telewizyjnego i jednoczesne nagrywanie innego programu z alternatywnego multipleksu. Dzięki funkcji planowania nagrywań programów możemy dowolnie ustawiać datę i wybrać program który chcemy nagrac. Co istotne możemy ustawić tez takie funkcje jak automatyczne wyłączenie komputera po skończeniu nagrywania. Możemy też tworzyć liste ulubionych kanałów czy korzystać z elektronicznego przewodnika programowego (EPG).

Wnioski

MediaTech MT4168 ma być fajnym tunerem dla osób poszukujących mobilnych rozwiązań i faktycznie sprawdzi się w tej roli całkiem dobrze, ale pod jednym warunkiem. Musimy mieć w pobliżu nadajnik DVB-T, inaczej niewielka antena nie wyłapie żadnego programu a my możemy tuner odłożyć na półkę. Możemy też skorzystać z zewnętrznej anteny, która zapewni nam odpowiednią jakość sygnału.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: