Mega-Tech Faktura Small Business

Oprogramowanie Faktura Small Business, oferowane przez przedsiębiorstwo Mega-Tech, umożliwia łatwe i szybkie wystawianie faktur. Firmy mogą tworzyć dokumenty sprzedażowe, a także generować pliki takie jak JPK_V7, JPK_FA czy JPK_MAG.

Zalety:

  • Intuicyjna obsługa
  • Możliwość wystawiania wszystkich dostępnych rodzajów dokumentów sprzedażowych
  • Integracja z CEiDG

Wady:

  • Brak widocznych wad

Każdy, kto prowadzi działalność doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wystawianie faktur jest niezbędnym elementem prowadzenia działalności. To dzięki tym dokumentom możemy zażądać zapłaty za produkt lub usługę. Faktura Small Business to program do faktur, który możemy zainstalować na naszym komputerze. Istnieje kilka wersji oprogramowania dostępnych dla przedsiębiorstw.

Podstawowa opcja zapewnia ewidencję dokumentów sprzedaży oraz pobranie aktualnego kursu walut z NBP, co jest bardzo ważne podczas wystawiania faktur sprzedażowych na przykład w Euro. Oprócz tego możemy drukować dokumenty w różnych językach czy generować deklaracje do urzędu. Z kolei przedsiębiorstwa zajmujące się handlem mogą wybrać program w wariancie Faktura Small Business Handel, która dodatkowo oferuje m.in. ewidencję dokumentów zakupowych, obsługę stanów kasowych i magazynowych.

Dla wielu firm prowadzących sprzedaż online, interesujący może okazać się moduł zamówień. Mega-Tech Faktura Small Business pozwala na tworzenie indywidualnych szablonów wydruków faktur. Oczywiście, oprogramowanie pobiera automatycznie dane naszych klientów z CEiDG, dzięki czemu nie musimy wpisywać na nowych fakturach niczego oprócz NIP-u kontrahenta. Oprócz typowych dokumentów z VAT możemy za pomocą programu wystawiać również PRO-formy, faktury z mechanizmem podzielonej płatności, VAT MARŻA i wszystkie inne rodzaje akceptowane w naszym kraju.