Meizu m2 note - najlepszy smartfon do 1000 zł

Meizu m2 note wykorzystuje ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6753 z procesorem ARM Cortex A53 o taktowaniu 1,3 GHz.

Sercem Meizu m2 note jest ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6753 z procesorem ARM Cortex A53 o taktowaniu zegara 4 x 1,3 GHz. W przetwarzaniu grafiki wspiera go układ graficzny Mali-T720. Taki tandem w połączeniu z 2 GB pamięci RAM i dobrze zoptymalizowanym systemem Flyme 4 (bazuje na Androidzie 5.1) sprawia, że Meizu m2 note działa bardzo szybko.

5,5 calowy ekran IGZO (matryca Sharpa) pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i doskonale nadaje się do przeglądania internetu, zdjęć, filmów. Smartfon wykorzystuje system Flyme, ale użytkownicy Androida nie odczują dużych różnic. To w rzeczywistości dobrze zoptymalizowany Android. Na pulpicie jest skrót do Google Play i można instalować dowolne aplikacje i gry.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe

Flyme me też podobnie rozplanowany pulpit. Po przesunięciu palcem od górnej krawędzi ekranu w dół, pojawiają się ikonki ze skrótami do najważniejszych funkcji. Jest też okienko z komunikatami. Przesuwając palcem od dolnej krawędzi ekranu ku górze pokazuje się menu kontekstowe ze skrótami do ostatnio otwartych aplikacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: