Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

Lekka i stylowa hulajnoga jako alternatywa dla komunikacji w mieście. Zobacz, czym charakteryzuje się model Mi Electric Scooter Essential.

Mi Electric Scooter Essential to jedna z tańszych hulajnóg od Xiaomi, o całkiem dobrej specyfikacji. Model został wyposażony w silnik o mocy 250 W, który pozwala osiągnąć maksymalną prędkość do 20 km/h oraz w litową baterię o pojemności 5200 mAh, wystarczającą na pokonanie dystansu 20 km. Do wyboru mamy trzy tryby prędkości: Pieszy (0-5 km/h), Standard (0-15 km/h) oraz Sport (0-20 km/h). Podobnie jak w innych modelach Xiaomi, także tutaj zastosowano system przetwarzania energii kinetycznej na elektryczną, co ma poprawiać żywotność baterii.

Za bezpieczną jazdę odpowiada układ hamulcowy anti-lock E-ABS na przednie koło i duży hamulec tarczowy na tylnym kole. Obydwa są uruchamiane jednocześnie, skutecznie skracając drogę hamowania.

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

8,5-calowe opony pneumatyczne pozwalają na płynną jazdę po różnego rodzaju powierzchniach, w tym po drogach nieutwardzonych jak np. żwir, drogi gruntowe czy trawa. Ponadto, hulajnoga Mi Electric Scooter Essential dzięki certyfikatowi IP54 jest odporna na brud, kurz oraz zachlapania.

Nie zabrakło również dobrego oświetlenia - z przodu i z tyłu znajdziemy mocne reflektory i dodatkowo zestaw świateł odblaskowych.

Wszelkie informacje o prędkości, trybie i mocy możemy odczytywać na niewielkim wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części kierownicy. Aby mieć wgląd do bardziej szczegółowym informacji, musimy zainstalować aplikację Mi Home.

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

Hulajnoga jest poręczna - 108 x 114 x 15 cm - i lekka - waży zaledwie 12 kg. Złożymy ją za pomocą jednego kliknięcia.