MiVue 538

Zalety:

  • Jakość rejestrowanych materiałów
  • Odbiornik GPS
  • Obsługa

Wady:

  • Wysoka cena

MIO MiVue 538 wyposażony jest w odbiornik GPS, dzięki któremu potrafi rejestrować prędkość jazdy samochodu. Informuje też o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Ma też bazę fotoradarów i ostrzega kierowcę o zbliżaniu się do punktu kontroli prędkości. Tego typu funkcji pozbawiony jest model MIO MiVue 528, który jest o około 100 zł tańszy, ale nie posiada wbudowanego odbiornika GPS.

Oba wideorejestratory wyposażone są w tą samą matrycę, obiektyw i rejestrują identycznej jakości filmy wideo w rozdzielczości 1920x1080 pikseli z prędkością 30 kl./s. Niestety w interfejsie programowym nie ma opcji zmiany rozdzielczości czy prędkości rejestrowania filmów. Możesz ustawić za to czas nagrywania filmów w pętli (1, 3 , 5 minut). Dostępny jest też tryb HDR (do jazdy nocą) i opcja regulacji ekspozycji. Interfejs programowy jest prosty i logicznie zaprojektowany, jest też całkowicie spolszczony. Nawigujemy po niż za pomocą czterech dużych przycisków umieszczonych pod ekranem.

Obudowa MIO MiVue 538 jest starannie wykonana z dobrej jakości plastyku, urządzenie bez problemów zmieści się w kieszeni spodni o ile uchwyt zostanie w samochodzie. System montażu i demontażu urządzenie jest szybki i nie sprawia żadnych problemów. Uchwyt dobrze trzyma nawet na polskich wybojach.

Zobacz również:

  • Recenzja: Mio MiVue 818
  • Mio MiVue C430 - wideorejestrator dla wymagającyh

Wideorejestratory MIO od zawsze cechowały się dobrą jakością rejestrowanych materiałów wideo i teraz jest podobnie. Jakość i szybkość pracy urządzenia klasyfikuje go tuż za najlepszym modelem DOD LS300W. Obraz jest szczegółowy i płynny do tego pliki wynikowe mają rozsądną objętość (minutowa sekwencja wideo zajmuje 99 MB). W razie kolizji za pomocą MiVue 388 można też zrobić przyzwoitej jakości zdjęcia z miejsca wypadku. Wideorejestrator nie jest wyposażony w dodatkowe diody, doświetlające drogę, ale i tak dobrze radzi sobie z pracą w nocy. To zasługa jasnego obiektywu i dopracowanych algorytmów zwiększających czułość pracy kamery. Pod tym względem wypada lepiej niż tani wideorejestrator z dodatkowymi diodami IR.