Microsoft Family Safety

To bezpłatna aplikacja pakietu Microsoft 365, która pozwala na monitorowanie i kontrolowanie działań w sieci.

Kontrola rodzicielska Microsoft Family Safety powstała z myślą o rodzicach, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci i nie tylko. Aplikacja obejmuje wiele narzędzi i funkcji, które pozwalają na monitorowanie poszczególnych działań. Wśród dostępnych opcji znajduje się możliwość filtrowania i blokowania nieodpowiednich witryn internetowych, aplikacji oraz gier.

Rodzic może m.in. sprawdzać hasła wpisywane w wyszukiwarkę internetową oraz kontrolować zakupy przez aplikacje. Rodzice otrzymają specjalne powiadomienie, gdy dziecko będzie próbowało dokonać opłaty lub pobrać płatną grę.

Za pomocą Microsoft Family Safety możemy ustawiać dzienny limit czasu spędzanego przed ekranem. Funkcja obejmuje limity dotyczące aplikacji i gier (urządzenia z systemem Windows, konsole Xbox, urządzenia z systemem Android) oraz limity dotyczące urządzeń (urządzenia z systemem Windows, konsole Xbox).

Microsoft Family Safety

Jak w każdej tego typu aplikacji znajduje się możliwość śledzenia lokalizacji. Nowością są specjalne alerty dotyczące miejsca, w którym znajduje się dana osoba.

Większość funkcji dostępnych jest w wersji bezpłatnej Microsoft Family Safety - wystarczy utworzyć konto i zainstalować aplikację na swoim iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z systemem Android. Wersja z dodatkowymi funkcjami i rozszerzeniami - Microsoft 365 Family - kosztuje obecnie 42,99 zł miesięcznie, przy czym możemy przetestować aplikację bezpłatnie przez 1 miesiąc.