Microsoft Family Safety

To bezpłatna aplikacja pakietu Microsoft 365, która pozwala na monitorowanie i kontrolowanie działań w sieci.

Kontrola rodzicielska Microsoft Family Safety powstała z myślą o rodzicach, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci i nie tylko. Aplikacja obejmuje wiele narzędzi i funkcji, które pozwalają na monitorowanie poszczególnych działań. Wśród dostępnych opcji znajduje się możliwość filtrowania i blokowania nieodpowiednich witryn internetowych, aplikacji oraz gier.

Rodzic może m.in. sprawdzać hasła wpisywane w wyszukiwarkę internetową oraz kontrolować zakupy przez aplikacje. Rodzice otrzymają specjalne powiadomienie, gdy dziecko będzie próbowało dokonać opłaty lub pobrać płatną grę.

Zobacz również:

Za pomocą Microsoft Family Safety możemy ustawiać dzienny limit czasu spędzanego przed ekranem. Funkcja obejmuje limity dotyczące aplikacji i gier (urządzenia z systemem Windows, konsole Xbox, urządzenia z systemem Android) oraz limity dotyczące urządzeń (urządzenia z systemem Windows, konsole Xbox).

Microsoft Family Safety

Jak w każdej tego typu aplikacji znajduje się możliwość śledzenia lokalizacji. Nowością są specjalne alerty dotyczące miejsca, w którym znajduje się dana osoba.

Większość funkcji dostępnych jest w wersji bezpłatnej Microsoft Family Safety - wystarczy utworzyć konto i zainstalować aplikację na swoim iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z systemem Android. Wersja z dodatkowymi funkcjami i rozszerzeniami - Microsoft 365 Family - kosztuje obecnie 42,99 zł miesięcznie, przy czym możemy przetestować aplikację bezpłatnie przez 1 miesiąc.