Microsoft Launcher

Ranking: Najlepsze nakładki na Androida - Ranking 2019

Najlepsza nakładka na Androida dla wszystkich użytkowników usług Microsoftu.

  • Cena: Darmowy
  • Wymagana wersja systemu operacyjnego Android: 4.2 Jelly Bean lub nowszy

Microsoft kiedyś znacząco angażował się w działania na rynku smartfonów. Producent ten kilkanaście lat temu stworzył oprogramowanie Windows Mobile pod kontrolą którego pracowały urządzenia PDA i pierwsze prymitywne smartfony. Po premierze iPhone'a w 2007 roku system ten stał się mocno przestarzały. Microsoft zaprezentował wtedy zupełnie nowe rozwiazanie - Windows Phone, które opierało się głównie na kafelkach. Niestety ten system operacyjny również nie wytrzymał silnej konkurencji ze strony Androida oraz iOS.

Microsoft Launcher

Źródło: techadvisor.co.uk

Finalnie Microsoft uśmiercił swoje mobilne systemy operacyjne Windows Mobile, Windows Phone oraz Windows 10 dla telefonów komórkowych i postanowił stworzyć nakładkę na Androida, która zintegruje ten system z usługami firmy z Redmond.

Microsoft Launcher jest jedną z najlepszych nakładek na Androida. Codzienne tapety z serwisu Bing zmieniają wygląd urządzenia, a lewy ekran główny zawiera wszystkie najważniejsze informacje takie, jak wpisy z kalendarza, pogodę, wiadomości i inne karty informacyjne.

Od niestandardowego launchera można oczekiwać opcji personalizacji. Nie inaczej jest w przypadku rozwiązania od Microsoftu. Gigant z Redmond umożliwia dostosowanie dock'a, ekranu głównego i menu z aplikacjami do własnych potrzeb. Trzeba jednak pamiętać, że możliwości jest znacznie mniej, niż w przypadku Nova Launcher czy Evie Launcher. Mimo wszystko Microsoft włożył w projekt Launcher'a wiele pieniędzy i czasu, a całość wygląda świetnie i rewelacyjnie komponuje się z designem Windows'a 10.

Microsoft Launcher jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy komputerów z systemem Windows oraz aktywnym kontem Microsoft. Dzięki temu ostatniemu możliwa jest integracja komputera z telefonem, która przypomina nieco Continuity od Apple. Po instalacji programów Microsoftu na telefonie z Androidem można na przykład kontynuować czytanie artykułu na telefonie lub komputerze.

Aplikacja Microsoft Launcher potrafi także zintegrować się z aplikacją Twój telefon w systemie Windows 10.

Microsoft Launcher można pobrać z Google Play z tego linku.