Microsoft LifeCam Cinema

Wady:

  • Wysoka cena

Jedna z pierwszych kamer internetowych, która umożliwia rejestrację panoramicznego obrazu wideo za pomocą wbudowanego czujnika o rozdzielczości 720p. Dobrze też sobie radzi w gorszych warunkach oświetleniowych.

Microsoft LifeCam Cinema nagrywa filmy wideo w standardzie high-definition (1280x720 pikseli), wyposażona jest w system automatycznego ustawiania ostrości oraz technologię poprawy jakości obrazu ClearFrame, która umożliwia skuteczniejszą redukcję szumów. Wyposażona jest w cyfrowy mikrofon oraz uniwersalną podstawkę pasującą do monitorów LCD oraz laptopów. Wbudowana w podstawkę głowica, do której przymocowana jest kamera, umożliwia kierowanie nią zarówno w pionie jak i w poziomie.

Kamerę podłączamy do portu USB, a chcąc wykorzystać jej pełne możliwości warto zainstalować dołączane oprogramowanie. Za jego pomocą będziemy mogli nie tylko w prosty sposób dostosować jakość generowanego obrazu, ale także skorzystać z licznych efektów graficznych nakładanych na naszą twarz w czasie rzeczywistym. Kamera domyślnie pracuje w rozdzielczości HD (1280x720 pikseli) z prędkością 15 kl./s, jest wyraźnie szybsza w mniejszej rozdzielczości 640x360 pikseli gdzie rejestruje obraz z prędkością 30 kl./s. Co istotne dobrze działa również w gorszym oświetleniu nie zwalniając tak drastycznie jak większość kamer internetowych. Generowany przez kamerę obraz jest czysty (nawet bez włączonej opcji redukcji szumów), wyrazisty i kontrastowy, a jego jakość oceniamy na 8 pkt w 10 stopniowe skali.