Microsoft LifeCam Show

Wady:

  • Przeciętna wydajność
  • Wysoka cena

Niewielka kamera internetowa przeznaczona dla użytkowników notebooków. Dzięki dodatkowemu stojakowi możemy ją zamontować na blacie biurka, a wykorzystując specjalny klips przypniemy ją także do monitora LCD.

Niewielka kamera, która z kablem zmieści się nawet w kieszeni. Wyposażona jest w dosyć nietypową podstawkę, która składa się z klipsa przyczepianego do laptopa oraz specjalnego magnesu łączącego klips z kamerą. Kamerę możemy też ustawić na biurku wykorzystując specjalny stojak o wysokości 27 cm, który podobnie jak klips wyposażony jest w specjalną końcówkę z magnesem, do którego doczepiamy kamerę. LifeCam Show łączy się komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Z uwagi na to, że jest to produkt kierowany do użytkowników laptopów wyposażona jest w nieco krótszy 90 cm kabel. Montaż na monitorze LCD wymaga przyklejenia do niego specjalnego magnesu (w zestawie są dwa).

Kamera w systemie Windows Vista działa bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników, warto jednak zainstalować dołączone oprogramowanie, gdyż zwiększa ono możliwości kamery umożliwiając chociażby zastosowanie efektów graficznych nakładanych na naszą twarz w czasie rzeczywistym. LifeCam Show pozwala na rejestrowanie obrazu wideo w maksymalnej rozdzielczości 800x600 pikseli i robienie zdjęć w interpolowanej rozdzielczości 7,6 MP. Niestety przy tych ustawieniach jakość rejestrowanego materiału jest bardzo słaba. Najładniejszy obraz rejestruje w rozdzielczości 320x240 pikseli, w wyższej rozdzielczości 640x480 pikseli jest już wyraźnie gorszy, ale i tak nieco lepszy od średniej (6 pkt na 10 możliwych do zdobycia). Niestety prędkość rejestrowania sekwencji wideo nie jest zbyt duża i w rozdzielczości 640x480 pikseli wynosi 15 kl./s. Na pocieszenie pozostaje fakt, że kamera dobrze radzi sobie przy słabszym oświetleniu.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier