Microsoft LifeCam VX-700

LifeCam VX-700 ma dosyć prostą podstawkę, która uniemożliwia nakierowywanie kamery, do tego jakość generowanego obrazu pozostawia sporo do życzenia. To przeciętna kamera za niewielkie pieniądze dla mniej wymagających użytkowników.

Kamera dostarczana jest z osobnym zestawem słuchawkowym z mikrofonem. Tym też różni się od modelu VX-500, który pozbawiony jest zestawu słuchawkowego. W systemie Windows Vista możemy ją podłączyć do gniazda USB i będzie prawidłowo rozpoznana bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników.

Niestety LifeCam VX-700 generuje słabej jakości obraz. W rozdzielczości 640x480 pikseli szczegóły są rozmazane a obraz ziarnisty. Zastrzeżenia budzi też prędkość rejestrowanego materiału, gdyż w rozdzielczości 320x240 pikseli wynosi 13 kl./s, a w rozdzielczości 640x480 pikseli tylko 11 kl./s. Niestety kamera nie potrafi płynie zarejestrować szybszych ruchów, a co istotne nieco gorsze warunki oświetleniowe wyraźnie spowalniają jej pracę. Dodatkowym minusem jest niepraktyczna podstawka, która pozbawiona jest opcji nakierowywania kamery w pionie i w poziomie. Producent nie dołącza do niej również żadnego dodatkowego oprogramowania. To prosta konstrukcja dla mniej wymagających użytkowników, ale i w tej cenie możemy znaleźć lepsze modele.