Microsoft LifeCam VX-7000

Niewielka kamera, niestety dosyć droga jak na swoje możliwości. Pomimo tego, że producent ostrzega, aby najpierw zainstalować dołączone oprogramowanie a dopiero potem podłączyć kamerę, LifeCam VX-7000 działa w systemie Ms. Vista bez konieczności instalowania sterników. Warto je jednak zainstalować, bo dodają możliwość zastosowania filtrów graficznych, robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości, możliwość wygodnego rejestrowania obrazu, wysyłania zarejestrowanego materiału pocztą.

Pomimo tego, że producent ostrzega, aby najpierw zainstalować dołączone oprogramowanie a dopiero potem podłączyć kamerę, LifeCam VX-7000 działa w systemie Ms. Vista bez konieczności instalowania sterników. Warto je jednak zainstalować, bo dodają możliwość zastosowania filtrów graficznych, robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości, możliwość wygodnego rejestrowania obrazu, wysyłania zarejestrowanego materiału pocztą.

Kamera wyposażona jest w uniwersalną podstawkę przystosowaną do monitorów LCD, CRT jak i laptopów. Zapewnia również odpowiednią stabilność na płaskiej powierzchni (blat biurka).

Ostrość regulowana jest automatycznie, dodatkowy przycisk wbudowany w obudowę kamery nie służy do szybkiego wywoływania zdjęć, ale do uruchamiania programu Windows Live Call, który współpracuje z Live Messenger i niestety nie można tego zmienić. Kamery nie możemy obracać wokół własnej osi, co zmusza nas do siedzenia na wprost monitora.

Kamera dysponuje szerokokątnym obiektywem, jakość generowanego obrazu oceniamy na 6 pkt w 10 stopniowej skali – 640x 480 pikseli. Nawet w wyższych rozdzielczościach jego, jakość tylko nieznacznie się pogarsza. Obraz jest dosyć szczegółowy, niestety jest trochę nieostry, brak mu wyrazistości. Kamera nie jest również zbyt szybka, zarówno w rozdzielczości 320x240 jak i 640x480 pikseli uzyskana prędkość rejestrowanego obrazu oscylowała w granicach 13 kl./s (RGB 24).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: