Microsoft LifeCam VX-800

Wady:

  • Brak dodatkowego oprogramowania
  • Wyraźnie zwalnia przy słabszym oświetleniu

Tania, ale dobrze działająca kamera na każdą kieszeń. Jest prosta w obsłudze i ma uniwersalną podstawkę, która umożliwia zamontowanie jej zarówno na monitorach LCD, notebookach jak i płaskich powierzchniach.

Microsoft LifeCam VX-800 to konstrukcja całkowicie różna od modelu VX-700, ma inny kształt i podstawkę, a co istotne lepszą matrycę. Posiada również wbudowany mikrofon. Łączy się z komputerem za pomocą interfejsu USB i do pracy w systemie Windows Vista nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania.

Wyposażona jest w matrycę VGA, która generuje przeciętnej jakości obraz w rozdzielczości 640x460 pikseli (5/10 pkt). Jest on jednak lepszy niż w kamerze VX-700 (widać więcej szczegółów, mniejsze ziarno). Co istotne kamera pracuje szybciej przy tym samych warunkach oświetleniowych, co model VX 700 uzyskując prędkość ponad 20 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli i prawie 30 kl./s w rozdzielczości 320x240 pikseli.

Nie jest to jednak model, który dobrze radzi sobie z pracą przy mniej sprzyjających warunkach (gorsze oświetlenie), wówczas jego wydajność wyraźnie spada. Producent nie dodaje do niej żadnego oprogramowania i nie mamy możliwości rejestrowania sekwencji wideo w trybie „RGB24”. Również funkcja śledzenia twarzy nie została zaimplementowana w tym modelu. Zastosowana podstawka pozwala na używanie kamery zarówno na monitorach LCD i laptopach jak i płaskich powierzchniach, pozwala również na nakierowywanie kamery dzięki wbudowanej głowicy, na której osadzona jest kamera. Jest to przyzwoity model, który ma dobry stosunek możliwości do ceny.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier