Microsoft OneDrive

Niezawodny dysk sieciowy dla wszystkich użytkowników Windows'a oraz usług Microsoftu.

  • Cena: Darmowy
  • 5 GB przestrzeni dyskowej za darmo
  • 1 TB przestrzeni dyskowej w przypadku posiadania subskrypcji Office 365 (299 zł rocznie lub 29,99 miesięcznie)
  • Pliki na żądanie są niezastąpione w przypadku posiadania komputera z małym dyskiem SSD
Microsoft OneDrive

Kolejną usługą magazynowania danych w chmurze, która przynosi dodatkowe korzyści w przypadku korzystania z innych usług tego samego dostawcy jest OneDrive od Microsoftu. Chociaż podstawowy, darmowy 5 GB plan taryfowy można zapełnić w zaledwie kilka minut OneDrive walczy jak równy z równym z Dyskiem Google za pomocą innych niezaprzeczalnych wad. Chodzi o automatyczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć, zaawansowane funkcje wyszukiwania plików, mobilny i internetowy dostęp do dysku OneDrive za pomocą przemyślanych aplikacji klienckich oraz ustawienia Files On-Demand czyli plików na zadanie. Są to pliki, które przechowywane są jedynie w sieci, aby zredukować zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową na urządzeniach posiadających małe nośniki.

Microsoft oferuje zwiększenie pojemności dysku do 100 GB za 7,99 zł miesięcznie (nie ma opcji wykupu na rok ze zniżką), ale tak naprawdę zakup i korzystanie z OneDrive'a jest opłacalne jedynie w przypadku posiadania subskrypcji na pakiet biurowy Office 365. Dostępne są dwa rodzaje tej usługi. W wersji Personal za 299,99 zł rocznie przy jednorazowej płatności lub 29,99 miesięcznie otrzymujemy 1 TB przestrzeni dyskowej w OneDrive oraz pakiet Office 365. Pakiet Microsoft 365 Family kosztuje 429,99 zł rocznie przy jednorazowej płatności lub 42,99 zł miesięcznie i oferuje sześć kont Office 365 Personal z 1 TB przestrzeni dyskowej OneDrive dla każdego użytkownika.

Zakup OneDrive'a jako dodatku do pakietu Office 365 niesie za sobą szereg funkcji premium takich, jak przywracanie całego dysku do dowolnego punktu z ostatnich 30 dni, wykrywanie Ransomeware (ponownie w ciągu 30 dni wstecz), ochrona hasłem dla plików współdzielonych, data ważności współdzielonych łączy (funkcji tej nie posiada Dysk Google) oraz foldery offline na wybranych urządzeniach przenośnych.

Podsumowując OneDrive jest rewelacyjnym wyborem dla użytkowników Office'a 365. Otrzymują oni w gratisie 1 TB darmowej przestrzeni dyskowej z ciekawymi funkcjami. Sam zakup OneDrive'a w pakiecie 100 GB nie jest zbytnio opłacalny. W tym przypadku polecamy 100 GB Google One za 89,99 zł przy płatności na rok z góry.

Zarejestruj się w Microsoft OneDrive tutaj.