Microsoft Sidewinder X8

Zalety:

  • Minimalny efekt akceleracji wstecznej
  • Bezprzewodowy interfejs
  • Praktyczna ładowarka
  • Ciekawa stylistyka

Wady:

  • Plastykowe ślizgacze
  • Kształt, do którego trzeba się przyzwyczaić

Bezprzewodowa mysz dla graczy o futurystycznym kształcie, z opcją szybkiej zmiany rozdzielczości oraz funkcjonalną ładowarką. Jest szybka i precyzyjna, a do tego może pracować jak zwykła mysz przewodowa.

Trudno jest zaprojektować dobrej jakości mysz bezprzewodową, które już z założenia są pomijane przez wymagających graczy preferujących stabilniejsze i szybsze kablowe połączenie z komputerem. Microsoft Sidewinder X8 wydaje się jednak być dobrym wyborem dla wszystkich osób ceniących rozwiązania bez kabla i jednocześnie lubiących grać. Co istotne mysz choć bezprzewodowa może też działać jak zwykła mysz przewodowa - wystarczy, że ją podepniemy do kabla zasilacza ładującego baterie, który podłączony jest do komputera. Baterie wówczas możemy nawet wyjąć, mysz i tak będzie działała. Microsoft Sidewinder X8 wyposażona jest również w specjalny czujnik monitorujący naładowanie akumulatora, który informuje nas o niskim stopniu naładowania baterii (specjalna ikonka na wyświetlaczu myszy). grozi nam więc nagłe wyczerpanie się akumulatora.

Mysz wyposażona jest w 10 przycisków, z czego pięć jest w pełni programowalnych, ma też rolkę pracującą w czterech kierunkach ora mini wyświetlacz. Trzy przyciski umieszczone obok rolki służą do zmiany czułości pracy (od 250-4000 cpi), a dodatkowy przycisk umieszczony na środku obudowy służy od otwierania folderu z grami. W grach jednak najczęściej będziemy korzystać z dwóch przycisków obsługiwanych kciukiem oraz standardowych klawiszy myszy. Dodatkowy przycisk znajdujący się z boku, służący do rejestrowania makr, jest dosyć niewygodny w użyciu, gdyż ciężko go dosięgnąć kciukiem. Na wbudowany wyświetlaczu możemy odczytać wybraną aktualnie rozdzielczość, stan naładowania akumulatora.

Mysz działa szybko i precyzyjne nawet w najwyższej rozdzielczości 4000 cpi, ponadto efekt akceleracji wstecznej przy bardzo szybkich ruchach jest minimalny i to niezależnie od tego, czy pracujemy bezprzewodowo czy też po podłączeniu kabla (częstotliwość komunikowania mierzona programem Mouse Rate Checker w obu przypadkach wynosi ok. 600 Hz). Mysz nie ma też żadnych problemów z pracą na różnych powierzchniach, a dołączone oprogramowanie zawarte w pakiecie Microsoft IntelliPoint pozwala na szybkie dostosowanie jej pracy do własnych potrzeb. Co istotne wyposażona jest w wymienne ślizgacze (w zestawie są dwa dodatkowe komplety schowane w ładowarce) szkoda tylko, że są plastykowe, teflonowe są jednak bardziej precyzyjne. Jednym mankamentem SideWinder X8 jest brak miększych, gumowych materiałów wykończeniowych, bo zastosowany plastyk jest zbyt twardy i trzeba się do niego przyzwyczaić szczególnie, gdy wcześniej pracowaliśmy na myszach wykończonych antypoślizgową gumą. Pomimo to Sidewinder X8 to jedna z najlepszych myszy dla graczy ceniących bezprzewodową wolność, przed kupnem sprawdź jednak czy dobrze leży w dłoni ponieważ jest dosyć duża.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier