Microsoft Surface Go 2

Microsoft Surface Go 2 to niewielki tablet, który w połączeniu z dedykowaną klawiaturą może być ciekawą alternatywą dla laptopa.

Microsoft Surface Go 2 to najtańsze urządzenie w portfolio firmy Microsoft. Niewielki tablet z ekranem o przekątnej 10,5 cala i rozdzielczości Full HD możemy skonfigurować z procesorem Intel Pentium Gold 4425Y lub m3-8100Y.

Microsoft Surface Go 2

Microsoft Surface Go 2

Studentom polecamy pośrednią konfigurację wyposażoną w procesor Pentium Gold, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB nośnik SSD. Uwaga na tańsze wersje z 4 GB RAM'u i 64 GB pamięcią typu eMMC.

Zobacz również:

  • Windows 11: aktualizacja wyłącza częściowo oprogramowanie antywirusowe
  • Microsoft - okazje Black Friday i nie tylko [24.11.2021]

Surface Go 2 to tablet pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 działającego w trybie S. Urządzenie posiada funkcje klasycznego komputera, ale oferuje również ekran dotykowy. W połączeniu z piórem Surface Pen może to być dobra propozycja dla studentów architektury lub sztuk pięknych.

W niewielkiej obudowie o wadze 0,55 kg znajdziemy moduł Wi-Fi 6, Bluetooth oraz NFC. Istnieje możliwość zakupu konfiguracji z modemem sieci komórkowej.

Na obudowie znajdziemy jeden port USB Typu C oraz dedykowane gniazdo do ładowania. Surface Go 2 nie posiada wentylatora. Komputer powinien działać na baterii przez około 8 godzin.

Pamiętaj! W zestawie nie otrzymasz klawiatury. Jest ona sprzedawana jako akcesorium.