Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

Dopracowany i ciekawy stylistycznie, funkcjonalny zestaw, idealny do obsługi salonowego komputera. Pozwala na wygodne sterownie komputerem z odległości kilku metrów.

Najbardziej zaawansowany technologicznie zestaw - klawiatura i mysz - firmy Microsoft wyposażony jest w transmiter Bluetooth, który pozwala na pracę obu urządzeń w odległości do 9 metrów od nadajnika. Jakość wykonania oraz użyte materiały stanowią klasę samą w sobie. Zaczep klawiszy to klasyczna nożycowa konstrukcja, zapewniająca bardzo dużą stabilność przy relatywnie cichej pracy. Niestety, mechanizm jest dosyć złożony i składa się z kilku niepołączonych ze sobą elementów, co znacznie komplikuje demontaż i montaż klawiszy przy czyszczeniu klawiatury.

Klawiatura

Model ten nie ma części numerycznej, dlatego jest krótszy. Wyposażono go w osobne sterowanie odtwarzaczem multimedialnym i dosyć nietypowe, bo dotykowe klawisze funkcyjne. Poniżej spacji zamontowano dodatkowy przycisk otwierający menu Start w najnowszym systemie Vista. Analogiczny przycisk do systemu Windows Media Center znajduje się z lewej strony klawiatury. Wysokość klawiszy odpowiada modelom laptopowym, a ich skok jest wyczuwalny. Precyzję zaczepu oceniliśmy na mocną czwórkę.

Mysz

Dopracowana i precyzyjna konstrukcja, wyposażona w liczne dodatkowe przyciski i laserowy sensor optyczny. Pracuje bez żadnych problemów na różnych powierzchniach. Co istotne, dobrze leży w dłoni, ale przeznaczona jest tylko dla praworęcznych. Bardzo przydaje się podstawka do ładowania akumulatorów baterii (2xAA). Zarówno klawiatura, jak i mysz wyposażone są w system ostrzegający o niskim poziomie naładowania baterii. Mysz zasilana jest dwoma akumulatorami AA (klawiatura czteroma).

W praktyce

Przydatne podczas korzystania z systemów multimedialnych są dodatkowe przyciski sterujące kursorem myszy, komputer możemy obsługiwać nawet wtedy, gdy siedzimy na kanapie. Te rozwiązania w połączeniu z technologią Bluetooth powodują, że zestaw jest idealny do systemów multimedialnych, takich jak Media Center Edition. Mysz do szybkich gier raczej się nie nadaje, lecz na tle innych modeli z zestawów bezprzewodowych wypada dobrze.