Mio Moov S501

Mio Moov S501 to najtańsza nawigacja tej marki z serii S. Wyposażono ją w dobre mapy niemal całej Europy i ekran o przekątnej 4,7 cala. Czy to wystarczy by zjednać sobie nabywców?

Zazwyczaj nawigacje z krajami Europy kosztujące mniej niż 500 zł, wyposażane są w małe ekrany. Mio stanowi tutaj jeden z wyjątków dysponując ekranem 4,7- cala. Ekran wyświetla dobry obraz o niezłej ostrości i jasności. Niestety czułość sterowania jest fatalna co bardzo irytuje podczas wprowadzania danych.

Obudowę nawigacji wykonano z przeciętnego plastiku. Uchwyt do mocowania na szybie zapewnia niezły zakres regulacji i trzyma pewnie. Niestety jest o wiele za krótki.

Mio Moov S501 został wyposażony w procesor Samsung 2450 o częstotliwości pracy 400 MHz. W urządzeniu znajduje się 2048 MB pamięci ROM i 128 MB pamięci RAM.

Wbudowany odbiornik GPS to SiRF Star III z funkcją Instant FixII . Działa niezwykle sprawnie, błyskawicznie odnajduje sygnał i dobrze utrzymuje go podczas jazdy.

Największą zaletą nawigacji mają być jej mapy. Te w Mio S501 obejmują zasięgiem 42 kraje europejskie w tym i Polskę. Niestety interfejs użytkownika, mimo iż można się do niego przyzwyczaić jest kłopotliwy i mało ergonomiczny. Za to wytyczane trasy można uznać za precyzyjne. Niestety Mio odmówił wytyczenia trasy Warszawa – Lizbona , twierdząc, że jest ona zbyt długa. Trasy można wytyczać na kilka różnych sposobów.. Oprogramowanie Mio Spirit posiada takie funkcje jak : nawigacja do zdjęcie czy eksploruj (podgląd zdjęć wokół zaznaczonego punktu) . Cieszy bardzo duża baza POI i szybkie wytyczanie tras.

Mio Moov S501 pozostawia mieszane uczucia: niska cena i dobre mapy z jednej strony, bardzo kiepski ekran i nieprzemyślany interfejs użytkownika – z drugiej. O zakupie i tak zadecydują klienci.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: