Mio Spirit 685

Mio Spirit 685 to funkcjonalna nawigacja GPS z 5 - calowym ekranem. To dobry towarzysz podróży, który sprawdzi się, gdy wyjeżdżamy na długie wakacje jak i w codziennych dojazdach do pracy. Dzięki systemowi TMC i przesyłanym na żywo informacjom o natężeniu ruchu drogowego potrafi skutecznie ominąć korki. Co istotne, kupując tą nawigację mamy dostęp do 2 letnie darmowej aktualizacji mapy, możemy też skorzystać z systemu wypożyczania map.

Obudowa

Mio Spirit 685 to prosta nawigacja bez zbędnych wodotrysków, jest za to praktyczna i trwała. Nawigacją sterujemy głównie za pomocą dotykowego ekranu i dwóch dodatkowych przycisków zamontowanych z lewej strony obudowy: przycisk wywołujący menu urządzenia i przycisk do akceptacji wybranych opcji. Uchwyt dołączany do Mio Spirit 685 jest dosyć długi, wygodnie się go montuje, jednak na wyboistych drogach, nawigacja wpada w wibracje i wówczas ciężko jest coś odczytać na ekranie.

Mio wydaje nowe modele nawigacji z serii Moov M

Omija korki

Mio Spirit 685 wyposażona jest w technologię SmartRoutes, która wykorzystuje dane historyczne pobierane stale od milionów kierowców, oprócz tego do dyspozycji mamy system TMC. Odbiornik Traffic Message Channel (TMC) otrzymuje informacje o robotach drogowych, wypadkach i korkach i na bieżąco wytycza objazdy. Użytkownik może zdefiniować cztery sposoby wytyczania trasy: najszybszą, najkrótszą, najłatwiejszą i ekonomiczną. Przydatną funkcją jest "Asystent Parkowania", który automatycznie wyświetla listę dostępnych miejsc parkingowych, gdy pojazd znajduje się 1 km od celu.

Nowoczesny GPS: w smartfonie, kasku, wstecznym lusterku...

Mapa

Mio Spirit 685 to jedna z pierwszych nawigacji, która pozwala na wypożyczanie mapy, np. na okres miesiąca, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oprócz Europy w wypożyczalni dostępne są również mapy USA, Kanady i Australii. Wszystkie mapy w Mio Spirit 685 możesz aktualizować bezpłatnie przez dwa lata. Testowany egzemplarz wyposażony został w Tele Atlas obejmujący swoim zasięgiem 44 krajów w tym Polskę. Niektóre osoby z pewnością ucieszy fakt że mapa ma aktualną bazę fotoradarów.

Jakość pracy

Mio Spirit 685 nie ma żadnych problemów z utrzymaniem sygnału. GPS działa stabilnie i chociaż czasami potrafi nieco zwolnić, gdy np. szybko przesuwamy palcem mapę, to nie wpływa to znacząco na komfort użytkowania nawigacji. Wyświetlane komunikaty są czytelne, czego nie można powiedzieć o lektorce, która jest słabo słyszalna w głośnym samochodzie.

Wnioski

Mio Spirit 685 to prosta, ale funkcjonalna nawigacja, która sprawdzi się w małych jak i średnich samochodach osobowych. Praktyczna mapa obejmująca swoim zasięgiem 44 kraje Europy oraz możliwość wypożyczenia dodatkowych map na okres 3, 7 lub 30 dniu to strzał w dziesiątkę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: