Mode Com Dragon

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Przystępna cena

Wady:

  • Możliwość zamontowania tylko jednego 12 cm wentylatora

Obudowa komputerowa Mode Com Dragon prezentuje się znacznie lepiej niż w środku. Wykonana na wysoki połysk z charakterystyczną podświetlaną na czerwono aplikacją z wyciętym smokiem może być ozdobą każdego pokoju. Niestety, w środku to konstrukcja jakich wiele do tego umożliwia zamontowanie tylko jednego 12 cm wentylatora.

Mode Com Dragon to jedna z ładniejszych obudów tej firmy i pod względem stylistyki może konkurować z droższymi konstrukcjami. Wnętrze już nie jest takie ciekawie, wyposażenie obejmuje elementy typowe dla prostych obudów. Również możliwości schładzania tego modelu nie są imponujące – można zamontować tylko jeden 12 cm wentylator.

Konstrukcja

Szkielet obudowy oraz panele boczne wykonane są z niezbyt grubej stali. Nie jest to konstrukcja, która łatwo się wypacza, jednak jest wyraźnie słabsza od dobrej jakości obudów wykonanych z 1 mm blachy. Z boku obudowy znajdziemy specjalny komin, który ma za zadanie wspomóc prace układu chłodzącego procesor. Na przednim panelu znajdziemy też wyprowadzone cztery gniazda USB, audio oraz złącze SATA. Praktyczniejsze byłoby jednak gniazdo eSATA, które jest specjalnie przystosowane do współpracy z urządzeniami przenośnymi. Obudowa pozwala na montaż czterech twardych dysków, które przykręcamy do specjalnego rusztowania. Niestety długa karta graficzna może skutecznie zablokować część miejsc na dyski. Po ściągnięciu plastikowego komina zamontowanego w panelu bocznym, dosłownie na styk zmieści się 16 cm układ chłodzący procesor.

Chłodzenie

Montaż przedniego 9,2-centymetrowego wentylatora jest utrudniony. Z przodu przeszkadza plastikowa wstawka ozdobna, od środka przykręcenie tego elementu również jest trudne, bo przeszkadza rusztowanie na twarde dyski. Do dyspozycji pozostaje tylko tylne gniazdo w którym możemy zamontować 12 wentylator, a to niestety za mało gdybyśmy chcieli w Dragonie umieścić wydajne komponenty. Szkoda, bo obudowa pomimo przeciętnego wnętrza kusi fajnym wyglądem.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier