Mode Com MC-1.3M

Wydajna kamera internetowa idealna do Skypa, jednak w wyższych rozdzielczościach generuje słabszej jakości obraz.

To niewielka kamera (60x16x23 mm – dł./szer./wys.) którą możemy zamontować na starszych typach monitorów CRT, laptopach jak i monitorach LCD. Obrotowa głowica pozwala na szybkie i precyzyjne nakierowanie kamery. Podstawka umożliwia również na używanie jej na płaskiej powierzchni – blat biurka. W obudowie zamontowano przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć, diodę, która świeci gdy kamera rejestruje obraz.

Kamera wyposażona jest w czujnik typu CMOS i matrycę o rozdzielczości 1280x1024 pikseli (dane producenta) pozwala na przechwytywanie sekwencji wideo w rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością 30 kl./s, po zwiększeniu rozdzielczości do 1280x1024 szybkość jest o połowę mniejsza (dane producenta). Do poprawnej pracy wymaga zainstalowania dołączonych sterowników, które oprócz standardowych ustawień umożliwiających dostosowanie jakości wyświetlanego obrazu, umożliwiają również zastosowanie kilkunastu rodzajów filtrów graficznych od ramki poprzez deformowanie obrazu (zakładka "Effects"). Do dyspozycji mamy również cyfrowe przybliżenie jak i opcję śledzenia ruchów twarzy. Niestety ta ostatnia funkcja nie działa zbyt dobrze, jest dosyć wolna i często się gubi.

Jakość generowano obrazu pozostawia sporo do życzenia- 640x480 pikseli, obraz jest dosyć ciemny mało szczegółowy i wypada o wiele gorzej niż w kamerach z matrycą o rozdzielczości 640x480 pikseli (3 pkt na 10 możliwych do zdobycia). Nie można mieć natomiast żadnych zastrzeżeń do wydajności kamery, bo pracuje dosyć szybko: ponad 25 kl./s w rozdzielczości do 640x480 pikseli (RGB 24) i 13 kl./s w rozdzielczości 1280x1024 pikseli. Najlepszą, jakość obrazu uzyskamy w rozdzielczości 320x240 pikseli (ponad 25 kl./s) czyli w rozdzielczości, która jest predefiniowana w większości z najpopularniejszych komunikatorów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: