Modecom Freetab 9701

Modecom Freetab 9701 to tani tablet z matrycą IPS i nowym system gogle Android 4. Wykorzystuje gigahercowy procesor a dostęp do Internetu zapewnia wbudowana karta Wi-Fi.

Obudowa

Modecom Freetab 9701 to duży tablet (243x190x10.5 mm) o klasyczny proporcja 4:3. Obudowa wykonana w całości z matowego plastyku to prosta i praktyczna konstrukcja, na której nie są widoczne odciski palców czy kurz. Tablet jest dobrze wykonany a cienka obudowa sprawia, że wygląda stylowo i nowocześnie. Wygodnie się też go trzyma w dłoniach i gdy na nim pracujemy to niż w nim nie trzeszczy nie ugina się.

Wyposażenie

Modecom Freetab 9701 feruje typowe wyposażenie spotykane w tanich tabletach, czyli małe gniazda: USB, HDMI, czytnik kart pamięci microSD, dwie kamery i 8 GB wbudowanej pamięci Flash.

Modecom Freetab 9701

Modecom Freetab 9701

Ekran jest jednak dużo fajniejszy (7,7 cali) niż w najtańszych tabletach, bo to matryca IPS. Oferuje ona większe kąty widzenia, lepsze odwzorowanie barw (dobra jasność) niż często wykorzystywane w tanich tabletach ekrany TN. Pracuje w naturalnej rozdzielczość 1024x768 pikseli. Całkiem fajnie się na nim pracuje, bo wyświetlane czcionki są bardziej czytelne niż w przypadku tanich tabletów pracujących w rozdzielczości 800x480 pikseli. Najfajniejsze jest jednak to, że wyeliminowano w nim główną wadę tanich tabletów, czyli wąskie kąty widzenia, które w tym tablecie są dużo szersze.

Modecom Freetab 9701

Modecom Freetab 9701

Możliwości

Modecom Freetab 9701 wyposażony jest w system operacyjny Android 4.0 "Ice Cream Sandwich". To świetny wybór bo system ten wnosi sporo świeżości w porównaniu do często kiedyś wykorzystywanego w tanich tabletach Adnroida 2.3. Może wiec się cieszyć nowoczesnym interfejsem skrojonym pod tablety, wielozadaniową pracą. Szkoda tylko że zastosowany procesor to jednordzeniowa jednostka starszej generacji (ARM Cortex A8 - 1 GHz), bo chociaż do przeglądani Internetu wystarcza, bo widać, że tablet działa wolniej, niż jego droższe odpowiedniki zbudowane np. na platformie Nvidii Tegra 2.

Wnioski

Modecom Freetab 9701 wyposażony jest w bezprzewodową kartę Wi-Fi zgodna ze standardem N, dwie wbudowane kamery i gniazdo pamięci MicroSD pozwalające na rozszerzenie pamięci do 32 GB. Do przeglądania stron internetowych takie wyposażenie w zupełności wystarczy szczególnie, że do dyspozycji mamy dobrej jakości matrycę IPS o szerokich kątach widzenia i przyzwoitej rozdzielczości.

Test tanich tabletów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: