Moneual MBOT 500 - prosty ale skuteczny

Zalety:

  • cena
  • skuteczność sprzątania
  • jakość wykonania

Wady:

  • brak komunikacji bezprzewodowej
  • brak mapowania przestrzeni
  • długi czas sprzątania

MBOT 500 to prosty robot wyróżniający się bardzo przyzwoitą skutecznością sprzątania. Jego niewątpliwym atutem jest atrakcyjna cena zakupu.

Robot Moneual MBOT 500 jest ponad dwukrotnie tańszy od flagowego MBOT'a 900. Pomimo ceny na poziomie 749 zł, również w kwestii wydajności jawi się jako bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

Obudowa MBOT'a 500 została opracowana w zgodzie z nową koncepcją stylistyczną Monueal. Oznacza to zastosowanie matowych plastików wysokiej jakości i bardzo nowoczesnego designu.

Moneual MBOT 500 - prosty ale skuteczny

Urządzenie zostało wyposażone w akumulator o pojemności 2600 mAh. Jego system czyszczący składa się z turbiny, dwóch szczotek bocznych oraz szczotki z włosiem i silikonowym ściągaczem. Taki zestaw zapewnia przyzwoitą skuteczność sprzątania na wykładzinach miękkich - w tej kwestii MBOT 500 otrzymał od nas notę 4, w 5-stopniowej skali.

Moneual MBOT 500 - prosty ale skuteczny

Trochę szkoda, że szczotki boczne są demontowane za pomocą śrubokręta - który na szczęście jest dołączony do zestawu. Skromny zestaw zawiera również narzędzie do czyszczenia szczotek. Naszą uwagę zwrócił również spory (600 ml) i łatwy w czyszczeniu pojemnik na brud.

Moneual MBOT 500 - prosty ale skuteczny

MBOT 500 to najprostszy robot w ofercie producenta. Budżetowa konstrukcja została pozbawiona modułu komunikacji Wi-Fi oraz jakichkolwiek możliwości mapowania przestrzeni i komunikacji ze smartfonami. Co ciekawe prosty system nie ograniczył skuteczności sprzątania. Robot znalazł 9 z 10 znaczników rozstawionych w mieszkaniu na czas testu. Sposób przemieszczania się oparty na algorytmie przekłada się negatywnie na czas potrzebny do posprzątania mieszkania. MBOT 500 pracował nawet trzykrotnie dłużej aby uzyskać te same wyniki co flagowy MBOT 900.

Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta. Dodatkowe szczotki można kupić w cenie 24 zł.