Moneual MBOT 900 - koreański flagowiec

Moneual MBOT 900 to jeden z najlepszych robotów odkurzających na rynku. Niezwykle dopracowane urządzenie zachwyca jakością wykonania i swobodą konfiguracji.

Zalety:

  • skuteczność sprzątania w trudno dostępnych miejscach
  • wysoka jakość wykonania obudowy
  • potrójny filtr
  • bogaty zestaw akcesoriów w zestawie
  • mapowanie laserowe

Wady:

  • zbieranie zabrudzeń z miękkiego podłoża
  • szczotki boczne montowane na śruby
  • delikatne rozsypywanie nieczystości przy opróżnianiu

Najnowsza linia robotów Monueal, w pewnym stopniu odcina się od dotychczas stosowanych rozwiązań. Producent zdecydował się na zastosowanie odmienionej stylistyki oraz nowych rozwiązań technologicznych.

Model MBOT 900 to nowy flagowiec w ofercie Moneual. Urządzenie jest sprzedawane z bogatym zestawem akcesoriów obejmującym zapasowe szczotki boczne, zapasowy filtr HEPA, głowicę mopującą, narzędzie do czyszczenia szczotek oraz śrubokręt. Sam robot został wykonany z wysokiej jakości, matowego tworzywa, które świetnie się prezentuje i jest odporne na zabrudzenia.

Zobacz również:

  • Amazon odpalił świetną promocję. To popularne urządzenie kosztuje teraz prawie 50% taniej!
Moneual MBOT 900 - koreański flagowiec

Wyróżnikiem modelu jest 3-elementowy filtr składający się z modułu HEPA, modułu węglowego oraz modułu filtracji wstępnej. Jak na flagowca przystało, MBOT 900 stosuje laser do efektywnego mapowania przestrzeni. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie szczegółów jego pracy z poziomu aplikacji na smartfony. Użytkownik ma ponadto możliwość precyzyjnego zarządzania pracą robota - ustalania jego harmonogramu czy wydzielania stref sprzątania.

Odkurzacz dysponuje pełnym zestawem czujników. Na pochwałę zasługuje jego skuteczność podczas pracy w trudno dostępnych miejscach. Podczas naszego testu, MBOT 900 odnalazł 8 z 9 wskaźników. Względem wyżej notowanych konkurentów Moneual wypada słabiej w kwestii sprzątania zanieczyszczeń z miękkich powierzchni. Przyznana przez nas nota to 2,5, w 5-stopniowej skali.

Moneual MBOT 900 - koreański flagowiec

Mechanizm sprzątający składa się na szczotkę z włosiem i ściągaczem oraz dwie szczotki boczne. Szkoda że odkręcenie tych drugich wymaga użycia narzędzi. Producent mógłby pokusić się o dopracowanie systemu opróżniania odkurzacza. Pojemnik na nieczystości ulokowany na szczycie urządzenia, ma tendencje do delikatnego rozsypywania nieczystości podczas otwierania. Robot jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.

Moneual MBOT 900 - koreański flagowiec

Ogólny rozrachunek wskazuje, że MBOT 900 to urządzenie niemalże wzorowe i warte naszej rekomendacji.