Motorola Defy+

Motorola Defy+ to smartfon, który jest bezpośrednim następcą popularnego modelu Defy. Tak jak poprzedni model, cechuje się on większą wytrzymałością niż inne smartfony. Od pierwszego Defy’ego różni się on zastosowaniem wydajniejszych podzespołów i lepszego aparatu fotograficznego.

Obudowa

Motorola Defy+ to smartfon bardzo wytrzymały, czego najlepszym dowodem jest jego obudowa. Jego zaokrąglona tylna klapka została wykonana z plastiku pokrytego grubą warstwą gumy. Oznacza to, że urządzenie powinno lepiej znieść uderzenie niż inny telefon. Kolejnym elementem wzmacniającym wytrzymałość telefonu jest szkło hartowane Corning Gorilla Glass, które jest najwytrzymalszym telefonem tego typu. Dzięki niemu telefon bez problemu będziemy mogli nosić razem z kluczami i innymi metalowymi przedmiotami.

Ekran

Motorola Defy+ została wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 3.7" oraz rozdzielczości 480x854. Mamy tu do czynienia z panelem pojemnościowym, dzięki czemu jego obsługa powinna być bardzo wygodna. Rozmiar panelu również jest dobry, gdyż jest stosunkowo duży, a mimo to pozwala sięgnąć kciukiem każdego zakątka ekranu, co umożliwia komfortowe używanie telefonu jedną ręką.

Zobacz również:

  • Nowa Motorola razr 40 Ultra jest bardzo fajna, ale ma jedną fatalną wadę

Ekran użyty do produkcji Motorola Defy+ potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede wszystkim osoby używające wcześniej tańszych smartfonów, wyposażonych w gorsze ekrany. Wyświetlacz cechuje się standardową jakością kolorów.

Motorola Defy+ wypada typowo również, jeśli chodzi o widoczność ekranu w świetle słonecznym. Wiele rzeczy będzie widocznych, jednak głównie zobaczymy własne odbicie.

System i interfejs

System zainstalowany na Motoroli Defy+ to Android 2.3 Gingerbread wyposażony w dodatkową nakładkę Motoblur. Nieco zmienia ona system i czyni go ładniejszym. Bardzo spodobał nam się efekt wyłączania kineskopu, który towarzyszy blokowaniu telefonu.

Multimedia i GPS

Pod względem funkcji multimedialnych Motorola Defy+ nie wypada najlepiej. Co prawda został wyposażony w aparat z matrycą o rozdzielczości 8MPx, AutoFocusem oraz lampą błyskową, jednak jakość wykonywanych zdjęć niczym nie wykracza ponad standard.

Motorola Defy+
Motorola Defy+
Motorola Defy+

Testy wytrzymałości

Musimy przyznać się, że nie rzucaliśmy Motorolą Defy+ po redakcji, nie kopaliśmy jej, ani nie udało się nam jej zalać miksem napojów gazowanych. Zamiast tego sprawdziliśmy jak działa w piachu, śniegu, pod prysznicem oraz w wannie. Nie mamy do telefonu żadnych zastrzeżeń, wszystko działało tak jak należy. Co prawda można narzekać nazbyt pobłażliwe testy wytrzymałości, nie możemy jednak zapominać, że mamy do czynienia ze smartfonem, nie zaś telefonem typu Samsung Solid.

Testy wydajności

Motorola Defy+
Motorola Defy+
Motorola Defy+
Motorola Defy+
Motorola Defy+

Motorola Defy+ została wyposażony w jednodzeniowy procesor TI OMAP3620 o zegarze 1GHz, tylko 512MB pamięci RAM, 2GB wbudowanej pamięci rozszerzalnej za pomocą kart microSD oraz baterię o pojemności 1700mAh. Pod tym względem telefon nie wypada najlepiej, nie zapominajmy jednak o tym, że nie powstał on po to, by bić rekordy wydajności.

Wyniki testu wydajności jednoznacznie mówią, że nie mamy tu do czynienia z demonem prędkości, jednak telefon ten wystarczy do przeglądania internetu i grania w znaczną większość gier. Z całą pewnością wystarczy każdemu użytkownikowi, który nie jest entuzjastą nie uznającym kompromisów.

Testy akumulatora

Motorola Defy+

Motorola Defy+ zaprezentowała się dobrze w testach pracy na pojedynczym ładowaniu. W naszym wymagającym teście polegającym na przeglądaniu internetu korzystając z WiFi i zmienianiu stron co 20 sekund dał radę wytrzymać 6 godzin. To jeden z najlepszych wyników w historii naszych testów.

Wnioski

Motorola Defy+ w standardowych testach wypada całkiem typowo. Nie możemy jednak zapominać o tym, że nie jest ona zwykłym telefonem, lecz komórką dla osób, które ponad wydajność podzespołów czy jakość ekranu liczą sobie wytrzymałość telefonu. Jeśli jesteś taką osobą i nie chcesz rezygnować z wielu funkcjonalności, które daje smartfon, Motorola Defy+ jest produktem stworzonym z myślą o Tobie. Dobrą alternatywą dla niego jest Sony Ericsson Xperia Active.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: