Motorola EX115

Motorola EX115 jest to jeden z nielicznych telefonów Dual Sim w ofercie Motoroli. Jest to urządzenie niewyposażone w ekran dotykowy, mające za to klawiaturę QWERTY, która bardzo przyda się nam podczas pisania SMSów. Oprócz tego charakteryzuje się ono biznesowym designem oraz stosunkowo niską ceną, która wynosi 350 zł, teoretycznie powinno więc zaskarbić sobie serca wielu użytkowników. Jak jest w praktyce, dowiemy się po jego krótkim teście.

Budowa

Motorola EX115 na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo solidnie. Mamy tu do czynienia ze sprzętem naprawdę dobrze wykonanym. Obudowa tego urządzenia jest bardzo dobrze spasowana i odpowiednio twarda. Każda jej część jest stabilna, dzięki czemu telefon Motoroli powinien dobrze spisywać się przez kilkuletni okres eksploatacji. Spore i dobrze wyczuwalne pod palcem klawisze również są odpowiednio osadzone w telefonie, dzięki czemu używanie go, zwłaszcza podczas pisania SMSów, powinno być bardzo wygodne.

Motorola EX115
Motorola EX115

Motorola EX115 - przód i tył telefonu

Motorola EX115 została wyposażona w ekran o rozdzielczości 320x240 i przekątnej 2,3". Patrząc na charakter tego telefonu uważamy, że jest to wynik całkiem dobry. Takie same parametry znajdziemy w przypadku Nokii E72, która jest najbardziej pożądanym w kategorii telefonów tradycyjnych z klawiaturą QWERTY.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie

Możliwości

Motorola EX115 obsługuje łączność przez BlueTooth w wersji 2.1, co będzie wystarczające dla większości użytkowników. Szkoda jednak, że producent nie pokusił się o zastosowanie modułu WiFi, który bardzo podniósłby atrakcyjność urządzenia. Dzięki fizycznej klawiaturze bardzo dobrze sprawdzałoby się ono chociażby podczas sprawdzania poczty lub wiadomości na portalach społecznościowych.

Multimedia

W telefonie tym nie mogło zabraknąć również funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu też aparat o rozdzielczości matrycy 3MPx z możliwością nagrywania video.

Motorola EX115

Niestety zabrakło tu przedniej kamery, a więc też możliwości przeprowadzania wideorozmów.

O wiele lepiej Motorola prezentuje się, jeżeli chodzi o muzykę. Odtwarza ona pliki MP3, które możemy zapisać na karcie microSD o pojemności do 32GB. Jeśli nie mamy własnej kolekcji plików audio, możemy posłuchać też wbudowanego radia. Nie mamy za to zastrzeżeń do radia i odtwarzacza MP3 - dźwięk jest odpowiednio czysty, zaś obsługa aplikacji bardzo prosta. Co prawda telefon nie zadowoli osób, które wymagają funkcjonalności i jakości iPoda, jednak z chęcią będzie go używać większość użytkowników. Bardzo dobrze wypada też radio, do którego obsługi nie są wymagane specjalne słuchawki. Jest to duża zaleta, którą doceni każdy miłośnik słuchowisk. Motorola EX115 nie wypada najlepiej jeśli chodzi o aparat. Musimy przyznać, że zdjęcia wykonane wbudowanym aparatem są po prostu tragiczne, czego mogliśmy się spodziewać po telefonie wyglądającym na biznesowy.

Internet

Gdy jednak chcemy skorzystać z bardziej skomplikowanych czynności, telefon zaczyna nas rozczarowywać. Najbardziej przeszkadzają nam zbyt małe możliwości oprogramowania, zwłaszcza przeglądarki internetowej. Z całą pewnością nie została ona stworzona z myślą o wygodnym przeglądaniu stron - o wiele lepiej wypadają tu nawet najprostsze telefony Nokii.

Dual Sim

Motorola EX115 podczas dzwonienia i wysyłania SMSów spisuje się bardzo dobrze. Mamy możliwość łatwego wybrania, z której karty SIM chcemy korzystać, nie możemy również narzekać na zasięg telefonu.

Czas pracy na baterii

Telefon Motoroli nie może pochwalić się również dobrą baterią. Co prawda podczas typowego użytkowania (kilkadziesiąt minut rozmowy dziennie) telefon wytrzyma 3-5 dni, jednak podczas korzystania z radia bateria wyczerpuje się bardzo szybko i może skończyć się nawet po jednym dniu.

Wnioski

Motorola EX115 budzi w nas bardzo ciepłe uczucia. Z całą pewnością polubią go osoby, które wymagają możliwości dzwonienia, wysyłania SMSów oraz fizycznej klawiatury QWERTY, a wbudowane Radio będzie dla nich miłym dodatkiem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: