Motorola LS420

Jedna z nielicznych ramek , która wyposażona jest w dwa wyświetlacze, niestety niezbyt duże bo o przekątnej 4,2 cali. Górny przeznaczony jest do prezentowania zdjęć, na dolnym standardowo wyświetlany jest kalendarz, mogą być też wyświetlane miniaturki zdjęć. Niestety na tak małym ekraniku zdjęcia wyglądają mało atrakcyjnie.

Wyposażenie cyfrowej ramki w dwa wyświetlacze to dosyć nietypowe rozwiązanie, które teoretycznie powinno poprawić funkcjonalność urządzenia. W praktyce z uwagi na zastosowanie małych ekranów (4,3 cali) o niskiej rozdzielczości (234x202 pikseli) takie rozwiązanie okazuje się całkowicie niepraktyczne bo prezentowane zdjęcia wyglądają jak niezbyt udana kopia oryginałów. Również wyposażenie ramki w dodatkowe interfejsy nie zachwyca, bo czytnik kart pamięci SD/SDHC/MMC, 128 MB wbudowanej pamięci oraz możliwość podłączenia popularnych pamięci USB to standardowe wyposażenie wielu konstrukcji, również tych tańszych. Przydatną funkcją jest możliwość ustalenie godzin w jakich ramka będzie pracować.

Motorola LS420 wyposażona jest w polski interfejs, nawigujemy po nim za pomocą przycisków, które umieszczono na tylnym panelu ramki. W zestawie nie ma pilota, co trochę utrudnia nawigację po interfejsie ramki i czasu aby się przyzwyczaić do ułożenia przycisków. Możemy w nim ustawić podstawowe opcje odnośnie pokazu slajdu (czas wyświetlania zdjęcia, wybrać jeden z kilku efektów przejścia).

Cokolwiek jednak byśmy nie robili to jakoś prezentowanych zdjęć jest bardzo niska i oceniliśmy ją na 3,3 pkt na 10 możliwych do zdobycia. Dla porównania dobrej jakości ramka Trenscenda TS2GPF730B, którą możemy kupić za identyczne pieniądze, otrzymała od nas 7,4 pkt za jakość prezentowanych zdjęć. Wyposażona jest jednak w większy 8 calowy ekran o rozdzielczości 800x600 pikseli.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: