Motorola Milestone XT720

Motorola Milestone XT720 to smartfon nie najnowszy, gdyż znajduje się na rynku od niemal roku. Mimo to wiele osób zastanawia się, czy warto go kupić zamiast nowszych konstrukcji. Sprawdźmy czy urządzenie za ponad 1000 zł godnie stawi czoła takim gigantom jak LG Swift 3D czy Samsung Galaxy S2.

Obudowa

Motorola Milestone XT720 pod względem obudowy prezentuje się dobrze, ale nie najlepiej. Tylna klapka obudowy została wykonana z plastiku pokrytego warstwą gumy, zaś boki zrobiono z metalu. Dzięki temu testowany przez nas telefon jest wytrzymały i nie zniszczy się przy pierwszej lepszej okazji.

Motorola Milestone XT720 wypada też dobrze jeśli chodzi o front urządzenia. Został tam zastosowany materiał Gorilla Glass, który bardzo dobrze ochroni telefon m.in. przed porysowaniem. Jest to obecnie najlepsze tworzywo tego typu, więc nie mamy do czego się tu przyczepić.

Telefon nie błyszczy za to pod względem estetyki. Nie spodobały się nam inne niż standardowe kształty smartfona oraz jego bardzo duże wymiary. Naszym zdaniem producent zdecydował się na zastosowanie zbyt dużej ramki ekranu oraz za grubej obudowy, przez co Motorola Milestone XT720 wygląda niczym sprzęt z poprzedniej epoki.

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Ekran

Motorola Milestone XT720 została wyposażona w ekran LCD typu TFT, który można uznać za dosyć typową konstrukcję. Potrafi ona wyświetlić aż 16 milionów barw i charakteryzuje się odwzorowaniem kolorów i kontrastem porównywalnym z większością smartfonów dostępnych na rynku. Musimy przyznać, że pod tym względem nie dorasta on do pięt topowym ekranom takim jak Super AMOLED czy N.O.V.A.

Podczas korzystania z telefonu w świetle słonecznym na ekranie zobaczymy najczęściej własne odbicie. Z całą pewnością nie jest to mocna strona testowanego przez nas smartfona.

Interfejs

System zainstalowany na Motoroli Milestone XT720 to Android 2.1 Eclair. Nie mamy do niego jakichkolwiek zastrzeżeń, zwłaszcza, że jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna oraz wygodna.

Motorola Milestone XT720 pozwala nam korzystać z 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy i radio FM.

Multimedia i GPS

Motorola Milestone XT720 wypada tylko poprawnie, gdy mówimy o funkcjach multimedialnych. Co prawda został on wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 MPx oraz zabrakło w nim przedniej kamery. Wbudowany aparat robi zdjęcia poprawnej jakości i pod tym względem wypada porównywalnie z topowymi smartfonami innych producentów.

Motorola Milestone XT720
Motorola Milestone XT720
Motorola Milestone XT720

Takie same zdanie mamy o kręconych filmach. Wyglądają one poprawnie, lecz żałujemy, że nie możemy ich nagrywać w jakości HD. Musimy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z konstrukcją budżetową.

Motorola Milestone XT720 niestety nie pozwala na płynne odtwarzanie materiału w jakości 1080p. W przypadku 720p niektóre filmy będą działać płynnie, ale częściej trafimy na takie, które będą działać za mało płynnie.

Do wbudowanego GPSa mamy tylko jedno zastrzeżenie. Chodzi o to, że Android 2.1 nie został wyposażony w najnowszą wersję map Google, która ma wbudowane mapy oraz pozwala na głosowe wyszukiwanie danego miejsca. Zatem kupując Motorolę Milestone XT720 musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli zaopatrzyć się w dodatkowe, często kosztowne, mapy.

Testy wydajności

Motorola Milestone XT720
Motorola Milestone XT720

Motorola Milestone XT720 tutaj nie zabłysnęła. Wyniki testów są tu wręcz koszmarnie niskie. Przez to nie nada się on do nowych gier.

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki wszystkich wykonanych przez nas testów, kliknij tutaj.

Testy baterii

Motorola Milestone XT720

Pod względem naszego testu baterii Motorola Milestone XT720 prezentuje się typowo. W naszym bardzo wymagającym teście wykonanym za pomocą aplikacji Battery Life Test wytrzymała ponad 4 godziny, co jest wynikiem wystarczającym, ale nie topowym.

Podsumowanie

Motorola Milestone XT720 to dobry telefon, jeśli będziemy mówić o konstrukcjach sprzed roku. Niestety urządzenie te nie wytrzymało próby czasu i nie jest w stanie konkurować z nowszymi konstrukcjami takimi jak LG Swift 3D. Jeśli będziecie szukać telefonu kosztującego trochę więcej niż 1000 zł, nie kupujcie Motoroli. Wybierzcie wspomniany przez nas produkt LG lub Samsunga Galaxy S, które są lepsze od Milestone’a XT720 pod każdym względem.

Kliknij tutaj, by sprawdzić aktualną cenę tego telefonu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: