Motorola Moto G6 Plus

W skrócie:

Nowość na polskim rynku, która uplasowała się na drugim miejscu tegorocznego rankingu smartfonów do 1500 zł.

Zalety:

  • Czas pracy
  • Cena

Wady:

  • Pokaźne rozmiary

Nowość na polskim rynku, która uplasowała się na drugim miejscu tegorocznego rankingu smartfonów do 1500 zł.

Model Moto G6 Plus zaskakuje pokaźnymi rozmiarami za sprawą 5,9-calowego wyświetlacza o proporcjach 18:9. Wykonanie obudowy delikatnie odstaje od dzisiejszych standardów w średnim segmencie cenowym. Opływowe plecki zostały wprawdzie pokryte warstwą szklaną, ale ramka konstrukcji jest już plastikowa.

Powłoka zastosowana na tylnej części obudowy oraz ekranie smartfona to wzmocnione Gorilla Glass 3. Brak metalowych elementów przełożył się na rozsądną masę urządzenia względem gabarytów (167 g). Producent zapewnia, że urządzenie jest odporne na działanie deszczu jednak nie wskazuje żadnych danych związanych z normami IPX. Częściowa wodoodporność jest zapewniana przez nano-powłokę hydrofobową opracowaną przez firmę P2i.

Wnętrze smartfona kryje 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci flash na dane. Konfiguracja zapewnia wydajność adekwatną do klasy urządzenia – pozwalającą na swobodne korzystanie ze wszystkich dostępnych na rynku aplikacji. Zastosowany akumulator zapewnia dobry czas pracy, osiągając w teście obciążeniowym niemal 11 godzin, co powinno przełożyć się na 2 doby działania z umiarkowaną aktywnością. Urządzenie obsługuje funkcją szybkiego ładowania, nazywaną przez producenta TurboPower.

Ciekawostką w Moto G6 Plus jest możliwość wywoływania niektórych funkcji za pomocą gestów wykonywanych smartfonem. Przykładowo jego obrócenie w dłoni może aktywować aparat, a potrząśnięcie włączy latarkę. Urządzenie dysponuje również funkcją wyświetlania informacji na zablokowanym ekranie, ale nie jest to rozwiązanie tak udane jak w przypadku Samsunga.

Interesująco prezentuje się główny aparat, którego optyka znacznie wystaje ponad płaszczyznę obudowy. Zastosowane matryce 12 i 5 MP zapewniają zadowalające zdjęcia, odpowiednio wyostrzone, bogate w detale i pozbawione przekłamań w barwach. Przednia kamerka również zaskakuje dobrymi właściwościami. Biorąc pod uwagę listę atutów i niedawną premierę, zaskakujący może być fakt, że Moto G6 plus to najtańsze urządzenie w teście.