Mushkin HP2-6400 (996576)

Mushkin HP2-6400 dają nam dokładnie to co obiecuje producent i tak naprawdę nic więcej. Nie wywołują szczególnie dobrych odczuć, ale też i nie dają powodów do narzekania – przeciętne DDR2.

Opisywane moduły to niemal standardowe DDR2 800 MHz. Sprzedawane są w parze – każdy z modułów ma pojemność 1024 MB, czyli w sumie otrzymujemy 2 GB RAM. Ich szczególną cechą jest gwarancja poprawnej pracy z niskimi timingami:4-4-4-12 (CAS-TRCD-TRP) przy napięciu 2,1 V. To cecha szczególnie cenna podczas korzystania z pamięci w platformie z procesorem AMD Athlon64/X2 oraz tanimi modelami Intela (FSB 800 MHz). Po instalacji, przy ustawieniach automatycznych pamięci pracują z czasami dostępu 5-5-5-18 ale wymagają niskiego napięcia – 1,8 V. Timingi 4-4-4-12 są uzyskiwane przy obiecanych przez producenta 2,1 V. W przypadku tych modułów stanowią one zarazem granicę możliwości – mimo podnoszenia napięcia żadnego z parametrów nie udało się obniżyć bez negatywnego wpływu na stabilność pracy w dłuższym czasie.

Niestety, podkręcanie do najwyższej częstotliwości nie wypadło szczególnie korzystnie. Mushkiny uzyskały zaledwie 1030 MHz przy timingach 5-5-5-18 i napięciu aż 2,35 V. To wynik rozczarowujący, gdyż nie pozwala pamięciom nawet na pracę z częstotliwością 1066 MHz.

Pamięci opakowano w niebieski radiator. Wprawdzie jest on bardzo wąski co pozwala na montaż modułów nawet w sąsiadujących ze sobą i mocno upakowanych gniazdach, ale nieco wyższa od standardowej wysokość może sprawić nieco kłopotów na płytach z bardzo gniazdami pamięci umieszczonymi bardzo blisko gniazda procesora (często spotykana cecha płyt z podstawką AM2+).

Podsumowując – moduły Mushkin HP2-6400 dają nam dokładnie to co obiecuje producent i tak naprawdę nic więcej. Nie wywołują szczególnie dobrych odczuć, ale też i nie dają powodów do narzekania – przeciętne DDR2.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: