Mustek PowerMust 800VA USB

PowerMust 800VA USB może zabezpieczyć odbiorniki o łącznej mocy pozornej do 800VA albo czynnej do 450W. Ma trzy gniazdka formatu komputerowego oferujące pełne zabezpieczenie. Istnieje także możliwość ochrony sieci telefonicznej albo komputerowej. Bateria ma wystarczać na kilkunastominutowe podtrzymanie stuprocentowego obciążenia. W teście ...

PowerMust 800VA USB może zabezpieczyć odbiorniki o łącznej mocy pozornej do 800VA albo czynnej do 450W. Został skonstruowany zgodnie ze wzorcem „jamnika”. Trzy gniazdka formatu komputerowego oferują pełne zabezpieczenie bateryjne razem z filtrem przeciw przepięciowym. Istnieje także możliwość ochrony sieci telefonicznej albo komputerowej. Te elementy, wraz z gniazdkami USB i RS-232, są usytuowane na tylnej ściance. Na czołowej umieszczony jest wyłącznik oraz trzy diody sygnalizujące stan urządzenia. Informacja o stanie urządzenia jest sygnalizowana za pomocą trzech diod umieszczonych razem z głównym wyłącznikiem na czołowej ściance urządzenia. Gniazdka służą do przewodowego połączenia z programem WinPower lub podobnym, zainstalowanym na chronionym komputerze.

Energia zmagazynowana jest w jednym akumulatorze o pojemności dziewięciu amperogodzin. Ta pojemność ma wystarczać na kilkunastominutowe podtrzymanie stuprocentowego obciążenia. Tak długiego czasu nie udało się potwierdzić, wręcz przeciwnie. W czasie testu podtrzymanie 450 W trwało krócej od minuty. Podobny czas uzyskaliśmy po krótkim ładowaniu. Tak słabe wyniki prawdopodobnie są konsekwencją nienajlepszego stanu baterii.

PowerMust 800VA ma dwa stopnie AVR, jeden obniża zbyt wysokie napięcie do 85%, drugi podwyższa za niskie o 18%. Momenty przejścia są nieźle dobrane, w efekcie urządzenie stabilizuje napięcie w przedziale 172-270 woltów do zakresu dwukrotnie mniejszego (196-242) bez używania baterii. Poniżej 172 i powyżej 270 woltów zasilacz przechodzi do pracy bateryjnej wytwarzając napięcie prostokątne ze sporym udziałem niezrównoważonej składowej indukcyjnej. Woltomierz określił wysokość napięcia na 222 V. Impulsowemu zasilaczowi komputerowemu wystarczy, ale z bardziej wymagającym odbiornikom ten kształt może sprawiać problemy. Podtrzymanie napięcia po zaniku sieci uruchamia się po siedmiu milisekundach przerwy. Pierwszy okres jest spóźniony, ale następne są już generowane w nowym rytmie, przyspieszonym w stosunku do starego o jedną milisekundę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: